GenelGündemSağlık

Valilik alınan yeni koronavirüs kararlarını açıkladı!

Koronavirüs salgınının etkisini hızlı bir şekilde devam ettirmesinden sonra son dönemlerde yeni kararlar peş peşe gelmeye başladı. Gelen son bilgiye göre Kocaeli Valiliği tarafından yeni bir koronavirüs kararı alındı.

Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından flaş bir koronavirüs kararı alındı. Alınan karara göre koronavirüs testi pozitif olan vatandaşlar, kendileri izole durumlarını sağlayamazlarsa, KYK yurtlarında misafir edilecek. Detaylar haberimizde

YENİ KARARLAR ALINDI

Artış gösteren vakalara ilişkin Kocaeli Valiliği flaş bir açıklama yaptı. Vali Serdar Yavuz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldıklarını açıkladı.

YENİ ÖNLEMLER HAYATA GEÇİRİLECEK

Alınan karara göre koronavirüs olduğu tespit edilen kişiler ve temaslı olan kişiler için, karantinayı geçirecek yerdeki şartları sağlamadıkları (yerlerin uygun olmadığı) durumlarda birtakım yeni önlemler hayata geçirilecek. Buna göre ihtiyaç duyulması durumunda kolluk kuvvetlerinin eşliğinde il ya da ilçe sağlık müdürlükleri tarafından görevlendirilen araçlarla pozitif ve temaslı olan kişilerin KYK yurtlarına yerleştirmesi sağlanacak.

KYK YURTLARINDA İZOLE EDİLECEKLER

Vatandaşlar gerekli görüldüğü durumlarda tedavi sürecini takip eden doktorların uygun görmesi halinde izole süresini Kredi e Yurtlar Kurumu (KYK) içerisinde geçirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir