DünyaGenelGündem

Son dakika korsanlar tarafından kaçırılan Türk denizcilerimiz kurtarıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre Nijerya açıklarında geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayan ve Mozart gemisinden kaçırılan Türk denizcilerimizden bugün güzel haber geldi.

Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizcisinin kurtarıldığı duyuruldu. Almanya Hamburg merkezli olarak yürütülen kurtarma operasyonu sonucunda 15 Türk denizcinin sağ salim bir şekilde kurtarıldığı açıklandı. Detaylar haberimizde

23 Ocak saat 10.36 civarında Nijerya’nın Lagos açıklarında meydana gelen olayda, korsanlar gemimize saldırmış ve 15 denizcimizi kaçırmıştı. Bugün o olay ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Denizciler, korsanların elinden yara almadan kurtarıldı.

2-3 GÜN İÇİNDE İSTANBUL’A GETİRİLECEKLER

Gelen bilgiye göre sağlık kontrolleri yapılan denizcilerin durumlarının iyi olduğu ve en geç 2 – 3 gün içerisinde İstanbul’a getirilecekleri öğrenildi.

Denizcilerin İstanbul’a gelene kadar güvenli bir noktada tutulacakları da gelen bilgiler arasında.

“BİZİM SESSİZ KALMAMIZ GEREKİYORDU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan, personellerin sağ salim bir şekilde teslim alındığını ve COVİD testlerinin yapılacaklarını şu şekilde ifade etti:

“Sağ salim kurtardık, inanır mısınız 3 haftadır doğru dürüst uyumadık. 15 personel sağ salim teslim alındı. Stresli bir dönemdi bizim sessiz kalmamız gerekiyordu görüşmelerin sağlıklı ilerlemesi adına. Biz sorumluluğumuzu yerine getirip personelimizi geri aldık. 15’inin de sağlıkları yerinde. Bu süreç içerisinde ailelere psikolojik destek sağlandı. Aileler şu anda çok mutlular eşlerinin kardeşlerinin gelmelerini bekliyorlar. Sağlık kontrolleri ve COVID testleri olacak hükümetimize de teşekkür etmek istiyorum. Bize her konuda destek verdiler. Şu an hala Nijerya’dalar orada tutuluyorlardı şu an itibarıyla ekiplerimiz tarafından teslim alınmış durumdalar. O bölgede bu eylemler para elde etmek için yapılıyor. Şirket olarak elimizden gelen her türlü çabayı gösterdik”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir