GenelGündem

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu karar ilk defa alındı!

Koronavirüs salgını kapsamında Düzce’de yeni bir karar alındı. Özellikle il genelinde hastanelerden tuvalet konusunda çok sık şikayet gelmesi üzerine Düzce İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçerek yeni bir karar aldı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde yeni bir kararı aldığını duyurarak detayları aktardı.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hastanelere yapılan çalışmalara rağmen temizlik konusunda şikayetler gelmeye devam ediyordu. Bunun üzerine Türkiye’de bir ilk olacak uygulama resmen hayata geçti. Artık tuvaletlerde temizliğin sağlanması ve vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilecek.

“TUVALETLERİMİZE İLK ETAPTA BİR KRE KODU YERLEŞTİRDİK”

Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Dr. Elif Yılmaz yeni uygulamaya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Doğu Marmara Kalkınma ajansı desteği ile hayata geçirdiğimiz projemizi tanıtmak için buraya geldik. Proje konumuz sağlık tesislerindeki temizliğin izlenebilirliğinin artırılmasına yönelik bir proje. Tuvaletlerimize ilk etapta bir Kare kodu yerleştirdik. Bu Kare kodu sayesinde daha önce imza ile takibini yaptığımız temizlik denetimlerinin temassız olarak takibini sağladık. Bu proje aynı zamanda hastaların memnuniyetini de artırmaya yönelik bir çalışma. Hastalarımız, hastane tuvaletinde herhangi bir sıkıntı gördüğünde bize anında iletmek amacıyla bu Kare kodu kendi cep telefonlarından okutup personelimize anında bildirim gitmesini sağlıyor. Bu uyarı aynı zamanda hastane yetkililerine de gidiyor. Böylece personelimiz sıkıntı ya da eksikliği giderirken yöneticilerimizde takibini yapabiliyor”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir