Kültür-sanat

Jason Statham yeni filmi için Antalya’ya geldi!

Yıldız aktör oyuncu Jason Statham yeni filmi için Antalya'ya geldi.

53 yaşında ki yıldız aktör oyuncu Jason Statham, ”Five Eyes” adlı yeni filmi için Antalya’ya geldi. İngiliz aktör Statham’ın başrol aldığı filmin çekimleri Antalya’da tarihi semti Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı’nda yapılıyor.

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie ve İngiliz aktör Jason Statham’ın bir araya geldiği ‘Five Eyes’ filminin çekimlerine 21 Ocak’ta başlandı. 1.8 milyar TL’ye inşa edilen ve dev bir film platosuna dönüşen Expo alanında başlayan çekimler, tarihi semt Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam ediyor. Çekimler için ekipmanlar, sekiz kamyon ile Cumhuriyet Meydanı’na taşındı.

“BURADA ÇEKİM YAPMAK YASAK”

Pandemi nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde, Tophane Çaybahçesi yanında bulunan tarihi merdivenlerde ve panaromik asansörde çekimler gerçekleştiren film ekibi, geniş güvenlik önlemleri arasında çalışıyor. Güvenlik personeli bölgede cep telefonuyla bile olsa görüntü ve fotoğraf çekilmesine müsaade etmiyor. Güvenlikler, görüntü almak isteyenleri “Burada çekim yapmak yasak” diyerek sık sık uyarıyor. Kaleiçi ile meydan arasındaki ulaşım, akülü arabalarla yapılıyor.

RİSKLİ SAHNELERDE DUBLÖRÜ OYNUYOR

Filmin çekimlerinde koşmalı, atlamalı ve risk teşkil eden görüntülerde Jason Statham’ın dublörü Tom Rodgers Stunts kamera karşısına geçiyor. Statham’ın fiziksel görünümüne yakın olan Rodgersstunts, dövüş sanatlarına olan düşkünlüğüyle tanınıyor.

Filmin çekimleri, mart ayı sonuna kadar devam edecek ve ‘Five Eyes’ yıl sonunda gösterime girecek.

Jason Statham nerede kalıyor?

Jason Statham, 6 Ağustos 2019 tarihinde Antalya’da konser veren ABD’li ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’in de konakladığı otellerden birinin villalarından Crown villada konaklıyor.

3 katlı, 5 yatak odası, 5 giyinme odası, teras barbekü, müzik sistemi, özel SPA merkezi ve havuz bar gibi özellikleri bulunan, 10 kişinin kalabildiği, helikopter transferi, özel şoför ve araba verilen 3500 metrekare alandaki villanın ayrı bir havuzu bulunuyor ve dışarıdan görünebilecek bütün camları kurşun geçirmez özellik taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir