DünyaGenelGündem

Koronavirüs bitmeden yeni salgın için alarm verildi! 2016’dan beri ilk..

Tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken, yetkililerden flaş bir açıklama geldi. Ülke genelinde eboladan 2016 yılından beri ilk ifade hayatını kaybeden vatandaşların olduğunun duyurulmasından sonra DSÖ’den de açıklama geldi.

Dünya Sağlık Örgütü, salgın yüzünden acil yardım plan hazırlığında olduğunu ifade etti. Gelen son dakika haberine göre Gine’de ebola yüzünden 4 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu. Konuyla ilgili yapılan açıklamanın devamında Ocak ayının sonunda bir hemşirenin ebola yüzünden hayatını kaybettiği ve cenaze töreninde 8 kişide belirtilerin görüldüğü açıklanmıştı. 8 kişiden de 3 kişi hayatını kaybederken 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

DSÖ HAREKETE GEÇTİ

yaşanan bu olay sonrasında Dünya Sağlık Örgütü de harekete geçtiğini ifade ederek, salgın sebebiyle acil yardım planı hazırlığında olduğunu belirtti.

BİR ÜLKEDEN DAHA KÖTÜ HABER

Eyalet Sağlık Bakanı Eugene Nzanzu Salite, yapmış olduğu açıklamasında Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin 7 Şubat tarihinde yeniden ortaya çıktığını ifade ederek, 4. vakayı doğrulamış oldu.

EBOLA YÜZÜNDEN KAÇ KİŞİ ÖLMÜŞTÜ?

Ebola salgını yüzünden 2014 – 2017 yılları arasında 30 bin kişide virüs tespit edilirken, 11 binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir