İş İlanlarıİşkur İş İlanları

İŞKUR üzerinden 44.912 personel alımı yapılacak!

İŞKUR aracılığıyla özel sektör ve kamu kurumları tarafından personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Söz konusu İŞKUR üzerinden yayımlanan 18.358 ilan ile beraber Türkiye genelinde 44.912 personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlanlarla alakaklı olarak merak edilen detayları sizler için derledik.

İŞKUR ÜZERİNDEN 18 BİN 358 PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDI

2021 yılının gelmesiyle beraber istihdama katkı sağlamak amacıyla özel sektör ve kamu kurumları tarafından İŞKUR aracılığı sayesinde personel alımı yapılmaya devam ediliyor. İşsizlik sorununun çözülmesi adına yayımlanan ilanlarla beraber 44 bin 912 personel alımı yapılacağı ifade edilmiş durumda. Peki İŞKUR üzerinden hangi meslek dallarına kaç personel alımı yapılıyor? İşte detaylar..

EN ÇOK HANGİ MESLEK GRUPLARININ İLANI YAYIMLANDI

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara göre birçok ilanın özel sektör firmaları tarafından yayımlandığı görüldü. Söz konusu en çok personel alımı yapılacak kadrolar ise; 6561 Beden İşçisi (Genel),  1243 Makineci (Dikiş), 1076 Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı, 877 Ön Muhasebeci, 809 Satış Danışmanı / Uzmanı, 693 Temizlik Görevlisi, 686 Konfeksiyon İşçisi, 596 Dokuma Konfeksiyon Makineci, 540 CNC Torna Tezgahı Operatörü, 501 Elektrikçi (Genel), 446 Şoför-Yük Taşıma, 399 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, 389 Forklift Operatörü, 381 Kasiyer, 357 Reyon Görevlisi, 339 Diğer İmalat Ve İlgili İşçiler (Elle), 335 Güvenlik Görevlisi ve 316 Büro Memuru (Genel) alımı geliyor.

Ayrıca diğer meslek grupları için çok sayıda personel alımı yapılacağı yayımlanan ilanlarla beraber netleşmiş durumda.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kamu kurumları ve özel sektör firmalarınca yayımlanan ilanlara İŞKUR internet adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor. Adaylar sö konusu ilanlara başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR internet sitesine üye olmak zorunda. Adaylardan istenilen gerekli bilgiler kurumun web sayfasında istenilen yerlere yazarak üyelik tamamlanıyor. Ayrıca adaylar daha sonra T. C. Kimlik numaları ile beraber sisteme giriş yaparak personel alım ilanlarına direkt olarak erişim sağlayabiliyorlar. Mesleklere göre hangi illerden personel alımı yapıladığını görüntülemek ve hemen İŞKUR üzerinden online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir