EğitimGündem

Son dakika MEB Bakanı Selçuk açıkladı! Kritik tarih belli oldu

Son dakika Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada öğretmenlerin aşılanmaya başlanacağı kritik tarihi açıkladı.

Köy okullarında yüz yüze eğitimin başlaması sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı.

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Bakan Selçuk açıklamasında, “Salgının seyrine göre okul risk değerlendirmesi yapılarak okulları açma konusunda ilin kendi koşulları içerisinde gerekli adımları atabilmesi için gerekli adımları atıyoruz. İkinci yarı yılın herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

1 MART’TA OKULLAR KAPISINI AÇACAK

Öte yandan Bakan Selçuk açıklamasının devamında, “Bu ilk adımı takip edecek adımımız 1 Mart’ta okul öncesi ve 8 ve 12. sınıf öğrencileri için okulların kapısını açmak olacak. Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde de salgının ölçütü göz önüne alınarak, ilin kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Okullar hangi koşullarda açıyoruz? Şunun bilinmesini isterim ki okulların açılmasıyla ilgili aldığımız kararlar uzun süren araştırma ve planlama kapsamında belirlendi.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk’un açıklamalarının devamı şöyle:

Bunun ilk adımı tüm eğitim kurumlarının standarta tabi olmasıydı. Kararlılıkla tüm çocuklarımızın aynı sağlık güvenliği imkanı içinde olması için 27 Temmuz 2020 tarihinde bakanlığımızla TSE arasında imzalanan eğitim kurumlarında hijyen şartlarının iyileştirilmesi protokolü kapsamında kılavuz yayınladık

ÖRĞETMENLERİN AŞILANMASI

Öğretmenlerin ilk doz aşısı Şubat ayı sonunda yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir