EğitimGenelGündem

6 ilde yüz yüze eğitim ertelendi!

Gelen bir son dakika haberine göre ülkemizde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı 6 ilde yarın için eğitimin ertelenmesine neden oldu. Detaylar haberimizde

Türkiye’yi saran ve aniden bastıran soğuk hava dalgasıyla birlikte gelen kar yağışı, pek çok ilde eğitimin ertelenmesine neden oldu. Yüz yüze eğitime ara veren iller şu şekilde ifade edildi:

İSTANBUL

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte yaşanan yoğun kar yağışı eğitimin 17 Şubat’a kadar ertelenme kararı almasına neden oldu.

KASTAMONU

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Kastamonu ilinde yüz yüze eğitime yarın için ara verildi. Valilik açıklamasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi üzerine kararın alındığını duyurdu.

SİNOP

Sinop’ta etkili olan kar yağışı sebebi ile, planlanan yüz yüze eğitime 2 gün ara verildi.

ZONGULDAK

Zonguldak Valili, yapmış olduğu açıklamasında resmi ve özel anaokullarının özel eğitim anaokulunun, ilkokullarının, ortaokulları ile özel kreş, gündüz bakım evi ve çocuk kulüplerinde eğitime 2 gün ara verildiği duyuruldu.

KARABÜK

Kar yağışı ve buzlanma yüzünden eğitim geneline 1 gün boyunca ara verildi. Valilik, açıklamasında buzlanma, ulaşımda aksama ve don olaylarına karşın uyarılarını peş peşe sıraladı.

UŞAK

Uşak’ta beklenen kar yağışı sebebiyle eğitime 2 gün boyunca ara verildiği duyuruldu. Bu süreç içerisinde yüz yüze eğitim yerine online eğitim yapılması kararlaştırıldı.

MANİSA

Manisa’nın Osmaneli ilçesinde 1, Bozüyük ilçesinde ise eğitime 2 gün boyunca ara verildi.

GİRESUN

İl genelinde etkili olması beklenen kar yağışı sebebiyle, eğitim 1 gün boyunca ara verildi. Konuyla ilgili valilik, yazılı açıklama yaptı. İl genelinde bu akşam 23.30’dan itibaren kar yağışı bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir