DünyaGündemSağlık

Son dakika resmen açıklandı! Acil kullanım onayı verildi

Son dakika koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kullanılacak AstraZeneca'nın geliştirdiği COVID-19 aşısı ile ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından acil kullanım onay verildi.

Son dakika Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından İngiltere, Hindistan, Arjantin ve Meksika’nın da bulunduğu 50’den fazla ülkede onaylanan AstraZeneca’nın geliştirdiği COVID-19 aşısı ile ilgili olarak acil kullanım onay verildi.

ÜRETİMİ BÜYÜTMEMİZ GEREKİYOR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Artık aşıların hızlı dağıtımı için gereken tüm parçalara sahibiz ama yine de üretimi büyütmemiz gerekiyor” dedi.

ACİL KULLANIM ONAYI VERİLDİ

AstraZeneca’nın COVID-19 aşısının acil kullanımına onay verildiğini duyuran Ghebreyesus, aşıların Güney Kore’deki AstraZeneca-SKBio ve Hindistan Serum Enstitüsü tarafından üretildiğini aktardı.

DSÖ Genel Direktör Yardımcısı Dr. Mariangela Simao ise, bugüne kadar aşılara erişimi olmayan ülkelerin nihayet sağlık çalışanlarını ve risk altındaki nüfusu aşılamaya başlayabileceğini bildirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir