GenelGündem

Son dakika İçişleri Bakanı Soylu TBMM’yi inletti!

Gara operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamalarla TBMM'de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM'yi inletti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TBMM’de Gara operasyonu hakkında yaptığı açıklamalarla ile TBMM’yi inletti.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bir hüzünlü günde, bir yas gününde hep birlikteyiz. Bulunduğumuz görevlerden ziyade bizim için bu acıyı paylaşmak bir aile vazifesidir.

MURAT KARAYILAN’I BİN PARÇAYA BÖLMEZSEK ŞEREFSİZ OLAYIN

Şehitlerimizin fotoğraflarını gördükçe içimiz acıyor ama o Murat Karayılan’ı bin parçaya bölmezsek şerefsiz olayım.

Bütün milletimizin başı sağ olsun. Gönlümüzle, üzerimize düşen meselenin nasıl yapılacağını bilerek bize verilen sorumluluğu bu dünyada da diğer dünyada da yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Dün gece 12 aileyi aradım. Müslüm Altuntaş’ın babası Şevket Altuntaş’ın başımız sağ olsun dememe izin vermeden ‘Gam yok keder yok’ sözleri bize bir ders daha verdi. Birçok şehit cenazesine katıldım ama bu kadar uzun ve yorucu süreçten sonra ailelerin bu metaneti ifade etmek istiyorum ki bize bir ders daha verdi.

Bu çocuklarımızın hiçbiri pikniğe giderken kaçırılmadı, hiçbirisi operasyonda kaçırılmadı. PKK ve FETÖ inşasıyla gerçekleşen çalışmayla söylenenler bir amaca atıf için söylenmektedir. Hem acımız var hem bıçağı biraz daha sokarak kanırtmak için söyleniyor. Kimisi bayramda kimisi eşinin çocuğunun yanından kaçırıldı.Yaklaşık 5 yıldır bu olayı hükümetimizin tüm birimleriyle birlikte yaşıyoruz. Biz bu ailelere vatandaş değil evlat muamelesi yaptık. Ancak biz kimlerin nasıl görüştüğünü ve istismar ettiğini de biliyoruz. Hepsini burada açıklayacağım.

Çocuklarımız şehadete kavuştuktan sonra aileleri ölümde de istismar ettiler, çıkın açıklama yapın dediler.

SALONU AYAĞA KALDIRAN SÖZLER

FETÖ’nün müptezellerden PKK’nın müptezellerine kadar… Terör örgütünden vicdan bekleyen vicdansızdır. Terör örgütünden ahlak bekleyen ahmaktır. Terör örgütüne yaslanan hain oğlu haindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir