EğitimGenelGündem

Bilim Kurulunun üniversiteler için tavsiyesi ortaya çıktı!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun üniversiteler için yaptığı tavsiye kararı ortaya çıktı. Yapılan açıklamada 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı için bazı üniversitelerde hibrit karma eğitim modelinin uygulanacağı ifade edildi.

2020 yılının Mart ayından itibaren online eğitime geçe üniversitelerle ilgili son gelişmelerle yakından takip ediliyordu. Üniversite öğrencileri yaptıkları paylaşımlarla ses getirmeyi başardı. Buna göre bahar yılında bazı üniversiteler hibrit eğitim kararı aldı.

Yapılan açıklamaya göre Harran Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi alınan kararları duyurdu.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi, yaptığı açıklamasında, Tıp, Diş Hekimliği, Güzel Sanatlar, Spor Bilimleri ve İlahiyat fakülteleri ile lisansüstü eğitim verilen Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Güzel Sanatlar enstitüleriyle uygulama ağırlıklı eğitim veren diğer birimlerde hibrit eğitim modelinin uygulanacağı ve derslerin yüz yüze olacağı ifade edildi.

Aynı zamanda bahar yarıyılı için uzaktan eğitim yöntemiyle verilen derslerde devam zorunluluğun aranmayacağı duyuruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir