EkonomiGenelGündem

Kamu bankası Halkbank’tan kredi açıklaması geldi!

Kamu bankalarından olan Halkbank, yaptığı açıklamasında krediler hakkında son verileri belirti. Banka tarafından yapılan açıklamada nakdi kredilerin yüzde 45,5 artışla, 449,7 milyar TL’ye ulaşıldığı ifade edildi. Detaylar haberimizde

Halkbank, yapmış olduğu açıklamasında, “Pandeminin ekonomik etkilerini aşabilmeleri için; küçük işletmelere, şirketlere ve bireysel müşterilerine finansman erişiminde önemli açılımlar sağlayan Halkbank, nakdi ve gayri nakdi olmak üzere toplam kredi hacmini yüzde 41,4’lük artışla 564,3 milyar TL seviyesine çıkarttı” ifadesini kullandı.

YÜZDE 48,8 ARTIŞ YAŞANDI

Bankanın verilerine göre 2020 yılında bankanın aktif verileri yüzde 48,8 artışla, 680 milyar TL’ye nakdi kredilerin ise yüzde 45,5 artış ile 449,7 milyar TL’ye ulaştığı duyuruldu.

Konuyla ilgili Halkbank yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Pandeminin ekonomik etkilerini aşabilmeleri için; küçük işletmelere, şirketlere ve bireysel müşterilerine finansman erişiminde önemli açılımlar sağlayan Halkbank, nakdi ve gayri nakdi olmak üzere toplam kredi hacmini yüzde 41,4’lük artışla 564,3 milyar TL seviyesine çıkarttı”

“Müşterilerini Türk Lirası ürünlere odaklanmaya teşvik eden banka, bu süreçte toplam mevduatını yüzde 53.6 artırarak 297.7 milyar liradan 457.3 milyar liraya taşıdı. Aktif büyüklüğünü de yüzde 48.8 artışla 680 milyar liraya yükselten Halkbank, aktif büyüklükte Türkiye’nin en büyük üçüncü bankası, krediler ve mevduat büyüklüğünde ise Türkiye’nin en büyük ikinci bankası olarak yerini aldı. Bankanın net dönem karı, 2.6 milyar lira düzeyinde gerçekleşti”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir