GenelGündem

Son dakika Bakan Koca’dan kısıtlamalarla ilgili flaş açıklama!

Gelen bir son dakika haberine göre bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında kritik bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada tedbirlere ilişkin artık yerinde karar döneminde geçileceğini belirten Bakan Koca’nın açıklaması haberimizde

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yaptı. Yaptığı yazılı açıklamasında, “COVİD-19’a karşı şu anda elimizde en güçlü iki silahtan birisi aşı, diğeri doğru bilgidir. Hem aşıyı hem de doğru bilgiyi toplumumuzda yaygınlaştırmak için gereken her şeyi yapacağız” diyerek detayları aktardı.

“TEDBİRLERE ISRARLA DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ”

“Ülkemizde tedbirlere ve kısıtlamalara uyumun etkisini hep birlikte gördük. Ancak vaka sayılarında ülke genelinde son dönemde 7-8 bin bandında bir sıkışma söz konusudur. Her gün ne yazık ki hala 100’e yakın vatandaşımızı bu hastalık sebebiyle kaybediyoruz. Normal hayatımıza dönmek için vaka sayılarını önemli ölçüde azaltmak mecburiyetindeyiz. Ülkemizde de görülen mutasyonlara karşı etkin bir çalışma yürütüyoruz. Buna rağmen bazı mutasyon türlerinin bulaşma oranı çok daha yüksek. Bu riski göz ardı etmeden tedbirlere uymaya ısrarla devam etmek zorundayız”

Bakan Koca’nın yayımladığı toplantı sonrası açıklamanın tamamında şu ifadeler kullanıldı:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir