EğitimKültür-sanat

Devlet Ebed müddet ne demek? Devlet ebed müddet nedir?

Devlet ebed müddet ne anlama geldiği Meral Akşener'in yapmış olduğu konuşma sonrasında merak konusu oldu. Peki, Devlet Ebed müddet ne demek? Devlet ebed müddet nedir?

TBMM’de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Devlet Ebed müddet” tir açıklamasının arından Devlet ebed müddet ne anlama geldiği araştırılmaya başlandı.

DEVLET EBED MÜDDET NE DEMEK?

Peki, Devlet Ebed müddet ne demek? Devlet ebed müddet nedir?

Türk devletleri yıkılmamak ve ilelebet devam etme şuuru iler kurulur ve yoluna devam eder. “Devlet ebed Müddet” sözü özetle bu şuuru anlatır. Bundan dolayı da Türkiye Cumhuriyeti de “Devlet ebed Müddet” şuuru ile Osmanlı devletinin devamıyken Nihal Atsız’ın ifadeleriyle, “Osmanlı İmparatorluğu, İlhanlı Devleti’nin uç beyliğinden doğmuştur; demek ki onun devamıdır, İlhanlı Devleti Anadolu’daki Selçuklu devletinin devamıdır. Anadolu’daki Selçuklu Devleti ile Batı Türkistan ve İran’daki Harzemşahlar Devleti Büyük Selçuklu Devleti’nin devamıdır. Büyük Selçuklu Devleti; Karahanlıların, Karahanlılar Uygurların, Uygurlar Gök Türklerin, Gök Türkler Aparlar, Aparların Siyenpilerin, Siyenpiler Kunların devamıdır. Bu devamlar kesintisiz, aralıksız bir tarihin kadrosudur. Yani biz, biri yıkılıp biri kurulan ayrı ayrı devletlerin değil, bir bütün halinde sürüp gelen bir devletin milletiyiz.” dir.

Devlet-i Ebed Müddet Türk Milletinin üst kimliğidir. Bizi bölünmekten ve parçalanmaktan koruyacaktır. Bu ülküyü günlük hayatınızda taşıdığınız aksesuarlarla da yaşayabilirsiniz. Siz de devlet ebed müddet yazılı erkek yüzükleri ile bu tarihi şuura sahip çıkabilir bu birlik ruhunu üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir