Genel

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu’nun kardeşi neden tutuklandı?

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi Soner Maçoğlu uyuşturucu ticareti yapmaktan dolayı Aydın’da tutuklandı.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun kardeşi Soner Maçoğlu bugün çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Maçoğlu’nun neden tutuklandığına dair yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi;

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışması sonunda Çamlık Mahallesi’ndeki bir evde uyuşturucu satışı yapıldığını belirledi.

Polis, bu sabah, operasyon için harekete geçti. Evden çıkan Barış A. (21) ve Ahmet B. (22) gözaltına alındı. İkilinin üzerinde 0.66 gram metamfetamin bulundu. Daha sonra eve giren ekipler, yapılan aramada 4.71 gram metamfetamin, 25,48 gram bonzai ve hassas terazi ele geçirdi.

Evde, Soner Maçoğlu ile Ummuhan A. yakalanarak, gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 şüpheliden Barış A. ve Ahmet B. polisteki ifadelerinin ardından haklarında ‘uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan işlem yapılıp, serbest bırakıldı.

‘Güveni kötüyü kullanma’ suçundan hakkında arama kaydı olduğu ortaya çıkan Ummuhan A., ‘içmek için uyuşturucu madde satın almak ile bulundurmak’ suçundan, Soner Maçoğlu ise ‘uyuşturucu ticari yapmak’ suçundan adliyeye sevk edildi. Maçoğlu tutuklandı, Ummuhan A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.