GenelGündem

Tüm Türkiye merakla bekliyor! Saatler sonra açıklanacak!

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği Kabine Toplantısı bugün 16.05 civarında başladı. Başlayan toplantı sonrasında vatandaşlar alınabilecek kararları merak ederken, masadaki konular da gündem oldu. Detaylar haberimizde

Ülkemizde uzun bir süredir etkisini gösteren koronavirüs salgınına ilişkin kısıtlamaların kalkıp kalmayacağı, kafe ve restoranların açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında, “Kısıtlamaların esnafımız, işçilerimiz üzerindeki yükü en aza indirmek için pek çok destek paketi açıkladık. Bugün de yine kabine toplantısındaki çalışmalarla aldığımız kararları açıklayacağız” ifadesini kullanmıştı. Yapılan bu açıklama sonrasında gözler bugün düzenlenecek olan Kabine Toplantısına çevrildi.

TOPLANTI BAŞLADI

Vatandaşların çıkacak kararları merak ettiği Kabine Toplantısı resmen başladı. Hafta içi ve hafta sonu uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının esnetilip esnetilmeyeceği ya da kaldırılıp kaldırılmayacağı merak konusu oldu. Gelen bilgiye göre Kabine Toplantısının gündeminde uygulanan kısıtlamaların olacağı tahmin ediliyor.

KAFELER İÇİN 30 – 45 – 50 KURALI

Son dönemlerde kafe ve restoranlar için 30 – 45 50 kuralı konuşuluyor. Kapalı alanlarda kapasitenin yüzde 30’u, açık alanlarda ise kapasitenin yüzde 50’si kadar müşteri alınabilecek. Müşteriler en fazla 45 dakika oturabilecek.

YASAK KARARLARI İKİNCİ BİR KARARA KADAR DEVAM EDİYOR

Son olarak İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelgeye göre yeni bir karar alınana kadar hafta içi akşam saat 21.00’den sabah saat 05.00’e kadar hafta sonu ise Cuma günü akşam 21.00’den Pazartesi sabah 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayında önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir