İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İŞKUR aracılığı ile Hasta Bakımı ve Temizlik Hizmetleri kadrosuna 50 personel alımı yapacak!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bugün Resmi Gazete’de yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. İlana göre Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile Hasta Bakımı ve Temizlik Hizmetleri kadrosuna 50 personel alımı yapacak! Personel alımına ilişkin ilan detaylarında şu bilgilere yerildi;

PERSONEL ALIM İLANI

Üniversitemizde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda belirtildiği şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.

Ortaöğretim kurumlarının Sağlık Hizmetleri alanının Sağlık Bakım Teknisyeni dalından mezun 35 personel, Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı Hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından bölümlerinden mezun 15 personel olmak üzere toplam 50 personel alımı yapılacaktır. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvurular 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında yapılmaktadır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle ilgili dal ya da dallarından mezun olmak.

Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşından gün almamış olmak.
Hasta ve yaşlı bakımı işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.
İlanın yayımlandığı tarih itibari ile en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

İŞ BAŞVURULARI

Adaylar, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen meslek kollarına başvuru yapacaklardır.
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.
Resmi ilan üzerinden diğer tüm detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

GÖREV TANIMLARI

1. Hasta ya da yaşlının ihtiyaçlarını karşılamak, hastanın gereksinimlerini bilmek, bakım yaptığı yaşlının alışkanlığını not etmek.
2. Hasta ya da yaşlının günlük kişisel bakımının (tuvalet, banyo, vücut temizliği vs.) yapılmasına yardımcı olmak. Hastaya pozisyon vermek,
hastanın oda düzenini sağlamak ve oda temizliğini yapmak.
3. Hastaya kullanılan tüm cihaz ve malzemeler arasından sağlık çalışanlarının uygun gördüklerini ve sedye, tekerlekli sandalye, acil müdahale
arabası gibi hareketli malzemelerin günlük olarak temizliğini yapmak.
4. Sağlık çalışanının uygun gördüğü hastanın birimler arası transferini sağlamak.
5. Görevlendirildiği birimlerin, kliniklerin ve ünitelerinin her türlü temizlik işlemlerini gerçekleştirmek.
6. Bir üst amirinin verdiği diğer yasal görevleri yerine getirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir