Gündem

Meteoroloji il il saat vererek uyardı! Önleminizi alın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il il saat verilerek uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda vatandaşların mağdur olmaması için önlem almaları çağrısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugünkü hava durumu ile yarınki hava durumu tahminleri açıklandı. İl il saat verilerek yapılan uyarıda Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir’in kuzey ve batı kesimleri ve Şanlıurfa’nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceğini duyurdu.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların, bu sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak’ın yüksek kesimleri ile gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde görüleceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın bu sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden Akdeniz ve İç Anadolu’nun güneyinde kuvvetli ve fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI

Yurdumuzun kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karlakarışık yağmur yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, doğusu ile Bingöl çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yükseklerinde yerel olarak yoğun kar yağışı ve zaman zaman gök gürültülü kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu doğusu ile Şanlıurfa’nın doğu ilçelerinin aralıklı yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya çevreleri kar yağışlı, İzmir’in kuzey ve batı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

AKDENİZ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu sabah saatlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin gece saatlerinden itibaren Ankara ve Çankırı çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu sabah saatlerinde güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın ve Kastamonu’nun yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 7°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu

İSTANBUL °C, 6°C
Çok bulutlu, yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 6°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ °C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

A.KARAHİSAR °C, -3°C
Çok bulutlu

DENİZLİ °C, 6°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri yağmurlu

MANİSA °C, 7°C
Parçalı bulutlu

ADANA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 13°C
Parçalı bulutlu

HATAY °C, 11°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 4°C
Parçalı bulutlu

 

ANKARA °C, -2°C
Parçalı zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

ÇANKIRI °C, -3°C
Parçalı zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, -1°C
Parçalı zamanla çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı

KONYA °C, -2°C
Parçalı bulutlu

BOLU °C, -2°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı

DÜZCE °C, 3°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı

KASTAMONU °C, -1°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 5°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA °C, -2°C
Parçalı bulutlu

RİZE °C, 4°C
Çok bulutlu

SAMSUN °C, 3°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 5°C
Parçalı çok bulutlu

 

ERZİNCAN °C, 2°C
Çok bulutlu

ERZURUM °C, -4°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

KARS °C, -2°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

VAN °C, -1°C
Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

DİYARBAKIR °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GAZİANTEP °C, 7°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİİRT °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Sabah saatlerinde Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı ve güneybatı, Batı Karadeniz’in batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuzeyi hafif yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan 2 ila 4; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinde 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi, fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, akşam 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir