DünyaGündemSağlık

Dünyada yapay et şoku! Bill Gates açıklamaları şaşırttı

Bill Gates yapay et ile ilgili yaptığı açıklamalar dünyada şok etkisi yaptı. Gates yapay et hakkında yaptığı açıklamada, "Farklı lezzet alabilirsiniz. Tadı zamanla daha da iyileştirilecektir." dedi.

Bitki bazlı ve laboratuvarda yetiştirilen yapay et hakkında gelen soru üzerine Microsoft’un kurucusu Bill Gates çok ilginç bir cevap verdi. Yapay et kullanılması gerektiğini savunan Gates, yapay et tadının farklı olduğunu fakat zamanla bu tadın da iyileştirilebileceğini açıkladı. Dünyada yapay et açıklamaları ile dikkat çeken Bill Gates, “En yoksul 80 ülkenin yapay et yiyeceğini sanmıyorum. ” dedi.

YAPAY ET AÇIKLAMALARI ŞOK ETTİ

2019 yılında CNN International’da katıldığı bir programda, “Bir gün ineklerin bağırsak hareketleri hakkında konuşacağım hiç aklıma gelmezdi. İnekler, bakterilerin metan gazı biriktirmesine neden oluyor ve sıra dışı mideleri var.” ifadelerini kullanan Bill Gates yapay et hakkında yaptığı açıklamanın devamında, “Tüm zengin ülkelerin yüzde 100 yapay sığır etine geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Farklı lezzet alabilirsiniz. Tadı zamanla daha da iyileştirilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir