EkonomiGündem

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlara müjde! 6 ay boyunca alınmayacak

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından banka hesabı olanlara müjdeli haber verildi. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanların çektikleri kredilerle ilgili yeni karar açıklandı.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanları ilgilendiren yeni kararı peş peşe açıklandı. Kamu bankalarında hesabı olanlar için kredi kararında ödemede zorluk çekenler için kredi ödeme ertelemesi yapıldığı bildirildi. Kredi ödemesini yapamayanlar için 6 ay erteleme yapılacağı müjdesi geldi.

ZİRAAT BANKASI HESABI OLANLARA MÜJDE!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank kredi ödemeleri için zorluk çeken vatandaşlardan ücret ödemeleri geç alacağını ve ödemeler için ek süre verileceği duyuruldu.

KREDİ ÖDEMELERİ ERTELENECEK

Vakıfbank Destek Paketi ile kredi ödemelerinde sıkıntı çeken vatandaşlar için Haziran’ın 30’una kadar olan bütün ödemelerin esnek bir şekilde alınacağı aktarıldı. Öte yandan Vakıfbank tarafından işletme sahiplerine özel olarak personellerin 3 ay boyunca aldıkları maaşların giderlerinin de tamamlanabilmesi için; kredi kullanma seçenekleri sunmaya hazırladıkları bilgisine ulaşıldı. Aynı zamanda 6 aya varan süre içerisinde ödemesiz kredi ücretlerini uygun vadelerle yapılandırmaya başlayabilecekleri Vakıfbank yetkilileri tarafından duyuruldu.

HALKBANK ESNAFA NEFES ALDIRTACAK

Halkbank Destek Paketi  kapsamında ise koronavirüs nedeniyle dükkanları kapanan ve kredilerini ödeyemez hale gelen esnaflar başta olmak üzere müşterilerin Mayıs, Haziran, Nisan aylarına kadar yapacağı faiz ve para ödemelerinin 3 ay süre boyunca erteleneceği bildirildi. Ayrıca bu ertelemelerden dolayı herhangi bir faiz ücreti alınmayacağı aktarıldı.

Pandemi süresince sıkıntı çeken esnaf ve sanatkarlara özel; 25 bin TL olarak da nakit krediler tanımlanacağı ve bu kredilerin de 6 ay süre boyunca erteleme kararının alındığı duyuruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir