Gündem

Eskişehir’de canice öldürülen aileden geriye sadece bu görüntüler kaldı!

Eskişehir’de anne, baba ve 4 yaşındaki çocukları canice bıçaklanarak katledildi. Aile fotoğraflarını görenler ‘’nasıl kıydınız?’’ diye sitem ederken polis, o canavar ruhu katillerin peşine düştü. 4 yaşında ki bir çocuğa bile acımadan öldüren katil zanlıları arasında, maktul babanın bir önceki eşinden oğlan 19 yaşında ki oğlu da bulunuyor ama yakın akrabaları buna bir ihtimal vermiyor…

Anne, baba ve çocuğun katili kim olabilir? Eskişehir bu vahşi cinayet ile sarsılırken polis, hertürlü ihtimali gözden kaçırmamak için cinayete ilişkin soruşturmayı giderek derinleştiriyor… Katledilen baba ve çocuktan geriye sadece bu görüntüler kaldı;

İşte olay ile ilgili edinilen son dakika bilgiler…

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde bir ailenin bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

İlkay Tokkal ile ikinci evliliğini yapan Emel Tokkal’ın İzmir’de yaşayan kızı Beyzanur Kayaalp, dün telefonla annesine ulaşamayınca polisten yardım istedi.

İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri telefon dükkanları bulunan İlkay-Emel Tokkal çiftinin, yeni taşındıkları Odunpazarı ilçesindeki apartmanın 5’nci katındaki evine gitti.

Kapının kapalı olması üzerine polis ekipler, çilingir yardımıyla içeri girdi. Evde, baba İlkay Tokkal (42), anne Emel Tokkal (41) ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. İlkay Tokkal’ın 7, Emel Tokkal ve Doruk’un 3’er kez bıçaklandığı saptandı.

KAPIDA ZORLAMA OLMAMASI TANIDIK ŞÜPHESİNİ DOĞURDU

Cinayetin ardından hemen araştırma başlatan ekipler, çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı.

Polis ekiplerince evde yapılan incelemede İlkay Tokkal’ın eşi ve çocuğuyla birlikte önceki akşam cep telefonu dükkanını kapattıktan sonra eve geldikleri, yemek sipariş verip yedikleri, kapıda herhangi bir zorlama olmadığı belirlendi.

”KAPI SERTÇE KAPANDI, BİRİ KOŞAR ADIM ÇIKTI”

Bunun üzerine katil zanlısının tanıdık biri olma ihtimali üzerinde duruldu. Polis, apartmanın giriş katında iş yerleri bulunan çiftin komşuların ifadesine de başvurdu. Komşulardan biri Tokkal çiftinin 1 hafta önce taşındıklarını, olay gecesi duydukları sesleri, eşya yerleştirme zannederek, önemsemediklerini anlattı.

Komşular polise, “O gün çekyat sesleri duyduk. Bir hafta oldu onlar bu eve taşınalı. Biz ‘yerleşiyorlar’ diye düşündük. Çok ses geldi, eşyaların sesleri. Sonrasında kapı sertçe çarptı ve biri koşar adımlarla aşağı indi. Böyle bir şey olabileceği aklımıza gelmedi” dediler.

İKİSİNİN DE İKİNCİ EVLİLİĞİ

Yapılan araştırmalar sonunda İlkay Tokkal ile Emel Tokkal’ın ikinci evliliklerini yaptığı belirlendi. Bu bilgiden yola çıkan polis ekipleri, şüpheli olarak tespit ettikleri İlkay Tokkal’ın ilk eşinden olan 19 yaşındaki oğlu Buğra Can Tokkal ile Mehmet Şerif B. ve Ersin D’yi sabaha karşı saklandıkları adreste yakalayarak, gözaltına aldı.

ÇİLİNGİR O ANLARI ANLATTI

Öte yandan kapıyı polis eşliğinde açan çilingir Ahmet Boz, yaşadıklarını anlattı. Evin bir çok yerinde kan izleri olduğunu ifade eden Boz, “Emel ablaya ilk eşinden olan kızı ulaşamamış. 155’i aradık. Polisler geldi. Gazdan zehirlenmişler veya tatile gitmişlerdir diye düşündük. Kapıyı biraz yoklayınca İlkay abinin yerde cesedi vardı. Cesedi kapının arkasına düşmüş. İlkay abinin cesedini ilk gördüm, kapıyı hemen örttüm. Çünkü yakınları içeri girmeye kalktı” dedi.

”İÇERİDE ARBEDE YAŞANMIŞ”

Evin kapısında zorlama izine rastlanmadığını söyleyen Boz, “Kapıda herhangi bir zorlama yoktu. İlkay abi kapının girişindeydi. Doruk ve Emel abla salondaydı. İkisi de yerdeydi. Allah kimseye ne göstersin ne de böyle bir şey yaşatsın. İlkay abinin bildiğim kadarıyla maddi sıkıntıları vardı. Etraftan söylenenlerden duyduğum, ilk eşinden olan oğluyla ilgili sıkıntıları vardı. Çok iyiydi, çok sevecen biriydi, herkesin yardımına koşardı. İçeride arbede yaşanmış. Kapı bile kırıktı içerideki odanın. Allah kimseye vermesin. Bir çocuğa bunu yapan bence bir insan değil. Maddi olarak büyük bir sıkıntı yaşadığını biliyorum. İlkay abi Eskişehir’e yerleşeli 5-6 sene olmuştur” diye konuştu.

“BABA-OĞUL ARASINDA SIKINTI YOKTU”

Öte yandan basın mensuplarına konuşan İlkay Tokkal’ın eniştesi Erhan Türk, cenazelerin yan yan defnedileceğini belirterek, “Birbirlerini çok seviyorlardı, ayırmak istemiyoruz” dedi.

İlkay Tokkal’ın işlerinin pandemi dolayısıyla sıkıntılı olduğunu belirten Türk, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“İşi pandemi dolayısıyla sıkıntılıydı. Çok büyük bir sıkıntısı yoktu. Maddi yönden büyük bir sıkıntısı yoktu. Oğlu ile yaşadığı sıkıntısı abartılacak gibi değil. Baba-oğul ilişkisi çok iyiydi. Çocuk gibi sohbetleri vardı. Hiçbir sıkıntıları yoktu. Baba-oğul değil, sanki çocukluk arkadaşı gibiydiler. Emel hanımdan İzmir’de okuyan bir kızı var. 2016 yılında evlendiler. Arabasını sattı. Bütün borçlarını kapattı. Hali vakti yerindeydi. Kayda değer borcu yoktu. Evlilikten önce de çok iyi arkadaşlığımız vardı. Bana bir şey olsaydı kesin söylerdi.”

“ŞU AN FAİL BELLİ DEĞİL, EMNİYET ÇALIŞIYOR”

İlkay Tokkal’ın teyzesinin oğlu, aynı zamanda avukat olan Tolga Şiray ise “Şu an otopsi yapılıyor. Olay bir cinayet. Failin kim olduğu belli değil. Emniyet ve Savcılık soruşturma yürütüyor. Herhangi bir şahsın yaptığına dair bir kayıt yok. Emniyet sağ olsun elinden geleni yapıyor. Failin kim olduğu ile net bir şey yok” dedi.