EkonomiGündem

Resmi Gazete’de yayımlandı! Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili flaş karar!

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karara göre Kısa Çalışma Ödeneği son kez 31 Mart tarihine kadar uzatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bir açıklama yapmış, Kısa Çalışma Ödeneği uzatılacağını duyurmuştu. Bugün karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yer alan Kısa Çalışma Ödeneği kararına göre 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvuruda bulunan iş yerleri için KÇÖ Süresi 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı.

“SON KEZ UZATTIK” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında Kısa Çalışma Ödeneği süresi hakkında, “Kısa çalışma ödeneğinin süresini son kez olarak mart ayının sonuna uzattık” demişti.

31 MART 2021’E KADAR UZATILDI

19 Şubat Resmi Gazete kararı içerisinde yer alan Kısa Çalışma Ödeneği kararı için şu ifadeler kullanıldı:

“4447 sayılı ‘İşsizlik Sigortası Kanunu’nun geçici 23’üncü maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde, yeni tip koronavirüs nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 31 Ocak 2021’e kadar kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, anılan Kanun’un ek 2’nci maddesi kapsamındaki uzatma süresiyle sınırlı kalmaksızın, 29 Haziran 2020 tarihli ve 2706 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nda belirtilen esaslar çerçevesinde ve 22 Aralık 2020 tarihli ve 3317 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile uzatılan 2 aylık süreden sonra başlamak üzere 31 Mart 2021’e kadar uzatıldı”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir