Ekonomi

Kira destek ödemeleri başladı

Esnaf ve sanatkarlara şubat ayı gelir kaybı ve kira destek ödemeleri başladı!

Pandemi döneminde aylardır kepenk kapatan esnaf çok zor günler geçirirken devletten kira desteği ödemesi gelmişti. Kaç lira kira ödediğine bakılmaksızın büyükşehirlerde 750, diğer şehirlerde de 500 lira olarak kira desteği verilecek. Gelir kaybı olarak ise, cirolarına bakılarak 3 ay süre ile sadece 1000’er lira ile sınırlı gelir desteği ödemesi yapılacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladıklarını bildirdi.

Pekcan, Twitter hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Pekcan, “Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik şubat ayı gelir kaybı ve kira desteği ödemelerine başladık. Hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı desteği ödemelerinin ilk taksiti 20 Ocak’ta, kira desteği ise 27 Ocak’ta ödenmeye başlanmıştı.

Gelen talepler üzerine desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan ancak müracaatta bulunmayanlara yönelik e-Devlet üzerinden son başvuru tarihi 31 Mart 2021’e uzatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir