İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Üniversite hastanesine KPSS şartsız işçi alımı başvuruları 26 Şubat’ta sona eriyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan personel alım ilanlarına göre, Van Yüzüncü Yıl Üniversite Hastanesine en az ortaöğretim (Lise) mezunu personel alımı yapılacak. Toplamda 50 personel alımı yapılacak olup, başvuru şartlarında KPSS şartı bulunmamaktadır. Üniversite hastanesine işçi alımı başvuruları 22 Şubat’ta başladı ve 26 Şubat 2021 tarihinde sona eriyor.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilan detaylarında ‘’Üniversitemizde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda belirtildiği şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır’’ denildi. Peki, üniversite hastanesine hangi kadrolara atama yapılacak? Başvuru için adaylardan istenilen şartlar nelerdir? Van 100. Yıl Üniversitesi personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

KADRO DAĞILIMI

Ortaöğretim kurumlarının sağlık hizmetleri alanının sağlık bakım teknisyeni dalından mezunu 35,
Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından birinden mezunu 15 olmak üzere toplam Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri kadrosuna toplam 50 personel alınacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle ilgili dal ya da dallarından mezun olmak.
Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak, 30 yaşından gün almamış olmak.
Hasta ve yaşlı bakımı işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak.
İç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.
Askerlikle ilişiği bulunmamak.
İlanın yayımlandığı tarih itibarıyla, en az son bir yıldır Van İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir.
Adaylar, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen meslek kollarına başvuru yapacaklardır.

KURA ÇEKİMİ

Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda 09/03/2021 Salı günü saat 14.00’da Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Amfisinde yapılacaktır. Kura tarihi, saati ve yeri ile ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda yeni kura bilgileri Üniversitemiz internet sitesinde duyurulacaktır. Kura sonucu belirlenen adaylar internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. COVİD-19 salgınının Ülkemizde yayılımına ilişkin tedbirler kapsamında kura çekimine katılımcı kabul edilmeyecek olup kura çekim işlemleri Üniversitemizin www.yyu.edu.tr web sayfası duyurular bölümünden canlı olarak adaylarla youtube linki paylaşılacaktır.

GÖREV TANIMLARI

1. Hasta ya da yaşlının ihtiyaçlarını karşılamak, hastanın gereksinimlerini bilmek, bakım yaptığı yaşlının alışkanlığını not etmek.
2. Hasta ya da yaşlının günlük kişisel bakımının (tuvalet, banyo, vücut temizliği vs.) yapılmasına yardımcı olmak. Hastaya pozisyon vermek, hastanın oda düzenini sağlamak ve oda temizliğini yapmak.
3. Hastaya kullanılan tüm cihaz ve malzemeler arasından sağlık çalışanlarının uygun gördüklerini ve sedye, tekerlekli sandalye, acil müdahale arabası gibi hareketli malzemelerin günlük olarak temizliğini yapmak.
4. Sağlık çalışanının uygun gördüğü hastanın birimler arası transferini sağlamak.
5. Görevlendirildiği birimlerin, kliniklerin ve ünitelerinin her türlü temizlik işlemlerini gerçekleştirmek.
6. Bir üst amirinin verdiği diğer yasal görevleri yerine getirmek.
Resmi ilanı görüntülemek için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir