İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Darphaneye İŞKUR aracılığı ile KPSS’siz lise mezunu kadrolu işçi alımı yapılacak!

Kamu kurumlarından olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir iş ilanı yayınlandı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre Darphaneye İŞKUR aracılığı ile Ortaöğretim (Lise veya dengi) mezunu işçi alımı yapılacak. Darphane işçi alımı için adaylardan KPSS şartı istenmiyor. İş başvuruları başladı ve 22 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir.

Peki, Darphaneye alınacak işçi adaylarından istenilen başvuru şartları nelerdir? Başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? Personel alımına ilişkin yayınlanan tüm ilan detayları ve başvuru ekranına ait link aşağıda verilmiştir.

İŞÇİ ALIM İLANI

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünden Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde İstihdam Edilmek Üzere 4857 Sayılı İş Kanununa Tabi İşçi Alımı İlanı;
Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR sayfasında yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi;

16 DAİMİ İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da, Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Sokak No:55 Beşiktaş ve Orhantepe Mah. Tekel Cad. No:6 Cevizli Kartal adreslerinde bulunan işyerlerinde istihdam edilmek üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 2 meslek için 16 kamu işçisi alımı yapılacaktır.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde Vasıflı İşçi kadrolarına yerleşen adaylar 2 ay deneme süreli olarak yasal asgari ücretle göreve başlatılacaktır.
Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenler ile kamu haklarından mahrum olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısı) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday arasından Genel Müdürlük tarafından gerçekleştirilecek sözlü (mülakat) sınav ile belirlenecektir.

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” ibaresindeki hüküm mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 16.02.2021 – 22.02.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.
Online başvurular dışında şahsen, posta veya eposta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

NOTER KURA İŞLEMLERİ

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listelerde olup belge teslimi ve kontrolü neticesinde başvuru şartlarını taşıdığı tespit edieln adayların açık pozisyon sayısının 4 ( dört) katından fazla olması durumunda kura işlemi gerçekleştirilecektir. Noter tarafından kura ile , açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında asil ve açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında yedek aday belirlenecektir.

Noter kura çekimi 15.03.2020 günü saat 14:00’de Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecektir. COVID19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.

Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda Genel Müdürlüğün https://www.darphane.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular https://www.darphane.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilanlar tebligat yerine geçecektir.
Noter tarafından kura ile, açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında asil ve açık iş sayısının 4 (dört) katı oranında yedek aday belirlenecektir.

Noter tarafından kura ile seçilen “asil aday” listesinde yer alan adaylar, tarih ve saati bilahare ilan edilecek Sözlü Sınava tabi tutulacaktır.

BAŞVURU LİNKLERİ

Matbaa işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı için TIKLAYINIZ
Baskıcı (Plastik) işçi alımı İŞKUR başvuru ekranı için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir