Genel

21 Şubat Pazar hava durumu tahminleri il il açıklandı! Bugün hava durumu nasıl?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 21 Şubat Pazar hava durumu tahminlerini sabah erken saatlerde açıkladı. Açıklanan hava durumu tahminleriyle birlikte vatandaşların “Hava bugün nasıl olacak?” sorusu da cevaplanmış oldu. Meteoroloji hava durumu tahminleri açıklamasında il il ve bölge bölge değerlendirmelerini paylaştı.

Pazar günü hava durumu tahminleri bu sabah erken saatlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi web sayfası üzerinden duyuruldu. Son dönemlerde soğuk havanın etkisini gösterdiği ülkemizde Pazar günü hava durumu tahminlerinin nasıl olacağı merak konusuydu. Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre 21 Şubat Pazar hava durumu tahmini ve detaylar haberimizde

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Yurdun doğu ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun kar yağışlı, Muğla çevreleri ile Antalya’nın batı kıyı kesimlerinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır” ifadesi kullandı.

UYARILAR

Meteoroloji 21 Şubat Pazar hava durumu tahminlerine ek olarak uyarılarını da peş peşe sıraladı. Zirai don ve çığ uyarısı yapan MGM’nin açıklamaları şu şekilde:

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin devam ettiği kıyı kesimlerde (Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz) hafif, Karadeniz kıyı kesiminde hafif yer yer orta, iç kesimlerde orta yer yer kuvvetli zirai don riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

21 ŞUBAT HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

EDİRNE °C, 10°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KIRKLARELİ °C, 9°C

Parçalı bulutlu

 

KOCAELİ °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimleri yer yer çok bulutlu, Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

A.KARAHİSAR °C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLİ °C, 13°C

Parçalı bulutlu

 

İZMİR °C, 15°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

 

MANİSA °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

AKDENİZ

Az bulutlu, batı kesimlerinin parçalı bulutlu, Antalya’nın batı kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresi’nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ADANA °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ANTALYA °C, 15°C

Parçalı bulutlu, batı kıyı kesimleri sağanak yağışlı

 

HATAY °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ISPARTA °C, 8°C

Parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

ANKARA °C, 5°C

Az bulutlu

 

ÇANKIRI °C, 4°C

Az bulutlu

 

ESKİŞEHİR °C, 5°C

Az bulutlu

 

KONYA °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 

BOLU °C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DÜZCE °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KASTAMONU °C, -1°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

AMASYA °C, 6°C

Az bulutlu

 

RİZE °C, 8°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

 

TRABZON °C, 9°C

Az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin çok bulutlu; Van, Hakkari, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

ERZİNCAN °C, 4°C

Az bulutlu

 

ERZURUM °C, -4°C

Parçalı bulutlu

 

KARS °C, -3°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

VAN °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

DİYARBAKIR °C, 8°C

Az bulutlu

 

GAZİANTEP °C, 9°C

Az bulutlu

 

SİİRT °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ŞANLIURFA °C, 11°C

Az bulutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir