Eğitim

Son dakika: Bakan Selçuk tarafından milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınav açıklaması yapıldı!

Türkiye’de milyonlarca öğrenci corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitim görüyor. Bu nedenle pek çok öğrenci sınavlarının ertelenmesi için sosyal medyadan paylaşımlar yapılıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencileri üzecek olan açıklamayı yaptı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, “Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır” ifadeleri kullanıldı.

Öğrencilerin bu sene sınavlarının ne olacağı merak konusuydu. Bakan Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden flaş bir açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sevgili Gençler, Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak bir görüş geliştiriyoruz.

1 Mart’ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin % 40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir.

Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik. Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir