İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Türkiye Uzay Ajansı İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacak! Başvurular bugün başladı

Türkiye Uzay Ajansı (TÜA) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir ilan yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre, Cumhurbaşkanlığı kararı ile yeni kurulan Türkiye Uzay Ajansı kurumuna daimi işçi alımı yapılacak. İşçi alımı başvuruları bugün başladı ve 26 Şubat 2021 tarihinde sona erecektir. En az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu adaylar başvuru yapabilecek olup, başvurular için adaylardan KPSS şartı istenmemektedir.
Peki, işçi alımı için istenilen şartlar nelerdir? Hangi mesleklerden personel alımı yapılacak? İşte personel alımına ilişkin tüm detaylar…

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI

TÜA Başkanlığımız bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.

TEMİZLKİK GÖREVLİSİ ALIMI

– En az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak.

DESTEK PERSONELİ (GARSON) ALIMI

Orta öğretim kurumlarının (Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri / Mesleki ve Teknik Liseler) Yiyecek ve İçecek Bölümlerinin Servis dalından mezun olmak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek.
Erkek adaylar için askerliği yapmış, muaf veya tecilli olması gerekmektedir.
İlana başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak.
İşini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak. (Devlet Hastanesinden sağlık raporu)
İlanın yayın tarih itibariyle Ankara’da ikamet ediyor olmak.
Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmak.

KURA İŞLEMİ KURA TARİHİ

Başvuruların tamamı İŞKUR web sitesi (https://ankara.iskur.gov.tr/) üzerinden 22.02.2021-26.02.2021 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup noter kurası çekimi için başvuru listeleri İŞKUR tarafından kurumumuza gönderildiğinde noter kurasına katılacakların isim listesi www.tua.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde istihdam edilecek işçiler için sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylar noter kurası sonucu belirlenecektir. İŞKUR tarafından bildirilen tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısının) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir. Noter kurası sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan ve talep şartlarını sağlayanlar arasından sözlü sınavda başarılı olanlar istihdam edilecektir.

Noter kura çekilişi ile ilgili noterlikçe belirlenen yöntemle 09.03.2021 tarihinde Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı hizmet binasında gerçekleştirilecek olup COVİD-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.

Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda Başkanlığın https://www.tua.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Kura sonuçları ve ihtiyaç duyulması halinde adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler https://www.tua.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilanlar tebligat yerine geçecektir.

Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Başkanlığımız tarafından kendilerine herhangi bir ödeme yapılmış ise yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Atama hakkı kazanan ancak işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak üzere yerleştirme yapılacaktır.

TÜRKİYE UZAY AJANSI İŞ BAŞVURUSU

Türkiye Uzay Ajansı iş başvuruları İŞKUR’un resmi intenet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Hemen başvuru yapmak için aşağıda verilen, başvuru ekranına ait linkleri tıklayınız…

Temizlik personeli alımı için BURAYA TIKLAYINIZ

Garson alımı için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir