DünyaSağlık

Maskeler ne zaman kalkacak? Açıklama geldi!

Koronavirüs salgını hayatımıza girdiğinden beri kullanmaya devam ettiğimiz maskelerin ne zaman çıkacağı merak konusu oldu. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, zorlukla takılan maskeler ne zaman kalkacak? Konuyla ilgili detaylar haberimizde

Salgınla birlikte kullanmaya devam ettiğimiz maskelerin ne zaman çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu. Konuyla ilgili açıklama ABD Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, herkesi tedirgin eden bir açıklamada bulundu.

Dr. Fauci, yaptığı maske açıklaması için, salgın sorununun hemen çözümlenmeyeceği için, 2022 yılında da maskelerin takılmaya devam edilebileceğini söyledi.

AŞI UYGULANMAYA DEVAM ETTİKÇE

Yapılan açıklamanın devamında daha fazla aşı uygulandıkça tüm dünyada salgının merkez konumunda olan ABD’de tedbirlerin esneyebileceği belirtildi. Salgının yoğun görüldüğü ülkelerden biri olan ABD’de koronavirüs salgını sebebiyle 500 bine kişi hayatını kaybetmiş durumunda.

MASKELER DAHA ÇIKMIYOR

Maskelerle ilgili herkesi tedirgin eden gelişmeye göre Dr. Fauci, maskelerin 2022 yılına kadar çıkarılmayacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir