Ekonomi

22 Şubat en uygun faizle kredi veren bankalar hangileri? En uygun konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi veren bankalar..

Salgın döneminde vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak için verilen kredi paketlerine yöneldiler. Ancak son dönemlerde döviz kurunda meydana gelen düşüşler, bankaların kredi faizleri için indirim yapmasına neden oldu. Peki, 22 Şubat en uygun faizle kredi veren bankalar hangileri? İşte en uygun konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi veren bankalar..

Ev ve araba almak isteyen ya da ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar tüm bankaların verdiği kredi paketlerini inceliyor. Düşük faizli kredi araştırmasına giren vatandaşlar, en uygun faizli kredilerini bulduklarında ise ihtiyaçlarını karşılamaya başlıyor. Peki, 22 Şubat kredi oranları ne durumda

EN UYGUN KREDİ VEREN BANKALAR

En uygun kredi veren bankalar genel olarak şu şekilde:

İhtiyaç Kredisi: İhtiyaç kredisi olarak şu ana en düşük faizli kredi QNB Finans bank tarafından veriliyor. 1,39 seviyesinden sadece kamu çalışanlarına kredi veren bankanın dışında Şekerbank, tüm müşterilerine yüzde 1,49 faiz oranından kredi veriyor. Diğer kamu bankalarındaki faiz oranları ise yüzde 1,52 seviyesinde.

Konut Kredisi: Ev almak isteyenlerin sürekli araştırdığı konut kredisinde de durumlar değişkenlik gösteriyor. Bir dönem 1,50’nin üzerine çıkan konut kredisi faiz oranları şu anda 1,30 – 1,40 seviyelerinde seyrediyor. Gelen bilgiye göre kamu bankalarından olan Vakıfbank yüzde 1,34 seviyesinden kredi verirken, Akbank ve ING Bank yüzde 1,35 seviyesinden kredi veriyor.

Taşıt Kredisi: Taşıt kredisi de konut kredisinde olduğu gibi bir dönem yüzde 1,50’nin üzerinde seyretmişti. Gelen son indirimlerle birlikte, taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1,40 seviyelerinde seyrediyor. Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi için yüzde 1,43 oran verirken,Akbank yüzde 1,45 seviyesinden kredi verdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir