AlesEğitim

2020-ALES/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı! ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı!

Dün 81 ilde ve 88 sınav merkezinde düzenlenen ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. Sınava giren adaylar, sınav sonrasında sorulara verdikleri cevapları karşılaştırmak ALES soru kitapçığı ve cevap anahtarı araştırmasına başlamışlardı. Az önce ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda ALES temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandığı ifade edildi.

Resmi web sayfası üzerinden 21 Şubat ALES sınavına ilişkin adayların merakla beklediği soru kitapçığı ve cevap anahtarlarına erişimin açıldığını duyurdu. Yapılan duyuruda ALES soru ve cevap anahtarı için adayların 14.30’dan itibaren erişim sağlayabilecekleri belirtildi.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda şu şekilde ifade edildi:

“2020-ALES/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı2020-ALES/2 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı”

“21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2020-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 22 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI”

ALES sınavı soruları cevapları için tıklayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir