GenelSağlık

Covid-19 Aşı Takip Haritası Kullanıma Açıldı! İllere Göre Aşı Oranları

Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 aşı takip haritası kullanıma açıldı. İşte illere göre aşı oranları…

Sağlık bakanlığı attığı adımlar sayesinde Covid-19 aşısının yapıldığı illeri ve oranları gösteren web sitesinin yapılmasını sağladı.

Atılan adımlar doğrultusunda Covid-19 salgınına karşı geliştirilen aşıları takip etmek mümkün durumda. kamupersoneli.net Türkiye aşı takip sistemi Her 10 dakika da bir güncellenen bir sisteme sahip, aşılama yapılan illere detaylı şekilde hâkim olma imkanı her vatandaşa sunulmakta.

Her sağlık kuruluşunun gönderdiği aşı ile ilgili bilgiler tamamen doğru şekilde sisteme girilmekte. Fazlara ayrılan aşılar vurulmaya devam ettikçe sistemde eklemeler de devam edecek. Ocak ayının ikinci haftasına aşılanma sürecine başlandı. Henüz üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen aşılananların sayısı 1 Milyon 232Bin civarına kadar yükseldi. Sıralamaya göre önce sağlık çalışanları ve gönüllüler aşıdan yararlanmaya başladı.

10 Dakika Aralıkla Yeni Aşılamalar Sisteme Ekleniyor

Sistemin amacı günlük olarak aşı güncel verileri vatandaşlara vermek. 10 dakika aralıklar ile yenilenen sistem sayesinde vatandaşlar aşılama oranını canlı olarak takip edebiliyor. Sistemlere girilen bilgiler otomatik olarak web sitesine düşmekte.

10 dakika aralıklar ile güncellenen covid-19 aşılama haritası herkese açık durumda. kamupersoneli.net Sisteme erişmek için covid19asi.saglik.gov.tr adresine gitmeniz gerekmekte. Karşınıza gelecek olan aşı haritasında gözlemlemek istediğiniz illere anlık olarak erişebilirsiniz.

Sistem Daha Önce Duyurulmuştu

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yeni sistem hakkında duyurularda bulunmuştu. Çin’den gelen aşıların uygulanmasının ardından Pazartesi gününden itibaren oranları canlı istatistiklere dökeceğiz diyen Koca, aşı konusunda birden fazla katman oluğunu da dile getirmişti.

Aşılama işlemler başladığından bu yana sağlık çalışanları başta olmak üzere gönüllü kişiler de dâhil tam olarak 1.200.000 Kişi aşı oldu. Yapılan açıklamalar göre aşılama işlemleri katman şeklinde devam edecek. İlk aşılamalar bittikten sonra önem sırasında göre işlemler devamlılık gösterecek.

Kaynak: kamupersoneli.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir