Genel

Hayatımızı Nasıl Değiştirebiliriz?

Hayatımızı nasıl değiştirebiliriz?” sorusunun cevabını merak edenler dikkat! İşte yeni bir yol çizmenin sırları…

Değişim ve Kurtuluş

“ Başarısız ve sürekli ertelenen hayat kaybetmeye mahkûmdur. kamupersoneli.net Oku ve hayatını baştan yaratmak için bir adım at! “
Birçoğumuz sıkışmış ve plansızca geçen saatler, günler hatta aylara isyan ediyor. Ama değiştirmek için hiçbir çabada bulunmuyoruz. Böylece hiç memnun olmadığı bir hayatı, zorunlu olarak yaşıyoruz.

Peki ya neden değişim fikri hepimize uzak geliyor?

Var olan alışkanlıkları değiştirmek yani değişim psikolojisine korkmadan girebilmek zor geliyor. Konfor alanlarımızdan uzaklaşmak ya da yeni konfor alanları yaratmak sabır istiyor.  kamupersoneli.net Sıkışmış bir düzende, zamanımızın olmamasından isyan eden bizler ise değişimden uzak duruyoruz. Hiçbir adım atmadan, istediğimiz o mükemmel hayat bize gelmeyeceğini anlayamıyoruz. Bu gerçekle yüzleşip onu kavrayabildiyseniz, artık harekete geçme vaktidir. Var olan düzenimizi değiştirmek için şu adımları izleyebiliriz:

• İnsanları değil, kendinizi ikna edin: Yani değişim ve sonucundaki kurtuluşu insanlara değil kendinize anlatın. İnsanlar için değil, kendiniz için değişmek isteyin.

• Uyku düzeninizi kurun: Düzenli uykunun ve erken kalkılan bir sabahın faydaları saymakla bitmez. Ertesi günün verimli ve daha az stresi geçmesi için sağladığı Melatonin ve daha birçok hormon ile değişimin en önemli maddeleri arasında uyku düzeni yer alıyor.

• Sağlıklı beslenme kavramını gözünüzde büyütmeyin: Uzmanlar tarafından yapılan uyarıları göze almak ya da diyetisyenlerimizin sınırları içerisinde kalmak, bizi hem manevi olarak hem de maddi olarak korkutuyor olabilir. Bu yüzden kendimize uygun olan her şeyi, araştırarak ya da aldığımız desteği kendi süzgecimizden geçirerek yeni olanaklar yaratabiliriz. (Bu durum, özel diyetle beslenen veya sağlık problemlerinden dolayı beslenmek zorunda olan kişiler için geçerli değildir.)

• Planlı olun ve işlerinizi ertelemeyi bırakın: İnsanları başarısızlığa ve sonucunda içinden çıkılmaz durumlara sokan asıl etmen zamanında yapılmayan ve ileriye atılan işlerdir. Var olan işlerle geçmişten gelen işler çakıştığında, her iki işte verimsiz hale gelir. Verimsizlik ise başarısızlığı doğurur. İşleri zamanında ve hakkını vererek yapmak bize saygı ve başarı katacaktır. Verim aldığımız işler hem hayat boyu öğrenmeyi devam ettirecek hem kişisel hazlarımızı doyuracak hem de başarıyı ve hayal ettiğimiz değişimi bize kazandıracaktır.

Hep hayalini kurduğumuz düzenli hayat aslında çokta uzakta değil. Sadece kavramamız gereken bir olay döngüsü içerisinde. Bu olay döngüsünü puzzle gibi görecek olursak. Parçaya değil bütüne odaklanmamız gerektiğini anlarız. Bütüne odaklandığımız ve mücadele ettiğimiz bir hayat bize başarıyı ve değişimi sağlayacaktır…

Kaynak: kamupersoneli.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir