Ekonomi

Devlet 2021 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ikramiye ödeyecek!

Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emekli bulunuyor. Bu kapsamda devlet her sene milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi ödemesi yapıyor. 2021 yılında da yapılacak olan ödemeler hakkında ise vatandaşlar araştırmalar yapıyorlar. Peki, bu sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi banka hesaplarına ne kadar ikramiye ödemesi yatırılacak? İşte cevabı…

2021 yılında maaşları zamlanan emekliler, ikramiye ödemeleri için araştırmalara şimdiden başladılar. Salgın sürecinde gelirlerini arttırmak isteyen emekliler bu sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi ikramiye ödeme tutarlarını merak ediyorlar.

Bayram ikramiyeleri ne kadar yatırılacak?

Her sene bin TL Ramazan Bayramı ve bin TL Kurban Bayramı olarak yatırılan ikramiyeler bu sene ne kadar? 2021 yılında da emekli ikramiyelerin biner liradan olmak üzere toplamda iki bin TL olarak hesaplara yatırılması bekleniyor.

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Yetkili isimler bayram ikramiyelerin banka hesaplarına ne zaman yatırılacağı konusunda resmi bir açıklama henüz yapmadılar. Ancak 2021 yılında Ramazan Bayramı ikramiyesinin 10-12 Mayıs tarihleri tarihleri arasında, Kurban Bayramı ikramiyesinin ise 12-19 Temmuz tarihlerde hesaplara yatırılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir