Gündem

Cumhurbaşkanlığı öğrencilere duyurdu: Tamamen ücretsiz!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, “Staj Seferbirliği” programına katılım sağlamak isteyen öğrenciler için önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamada, “staj onayı” dolandırıcılığına karşı öğrenciler uyarılardı. Staj programının tamamen ücretsiz olduğu ifade edildi.

Bu sene “Staj Seferbirliği” programına katılım sağlamak isteyen öğrenciler için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir duyuruda bulundu.

Resmi twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Son günlerde, öğrencilerimizin telefonla aranarak ‘staj başvurularının ve yerleştirme işlemlerinin onaylanacağı’ iddiasıyla kendilerinden ücret talep edilen bir dolandırıcılık yöntemiyle karşılaşılmaktadır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına staj onayı için para talep eden sahtecilik girişimlerine kesinlikle itimat edilmemelidir. Söz konusu dolandırıcılık girişiminde bulunanlar hakkında gerekli hukuki işlemler yürütülmektedir.”

Staj Seferbirliği Projesi

Staj Seferbirliği Projesi üniversitelerde eğitim gören ve staj yaparak deneyim kazanmak isteyen öğrencilerin liyakat ilkelerine dayalı ve fırsat eşitliği sağlayan Kariyer Kapısı platformu üzerinden staj imkânı yakalamasına olanak sağlamaktadır. Platform üzerinden açılan ilana başvuran adaylar, işverenler tarafından; Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif Yeterlikleri üzerinden değerlendirilmektedir. Staj teklifi gönderme aşamasında adayların kimlik bilgileri işverenlerin erişimine açılmamaktadır. Bu sayede adaylar sadece sahip oldukları nitelikler özelinde değerlendirilmekte ve fırsat eşitliğine sahip olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir