Genel

Kandilli son dakika duyurdu! Gece saatlerinde korkutan deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından gece saatlerinde son dakika deprem açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Sivas’ta 4,0 şiddetinde deprem olduğu aktarılırken depremin merkez üssü ve derinlik bilgisi de paylaşıldı. Kandilli Sivas depremi ve Türkiye’de meydana gelen depremler haberimizin devamında mevcut..

Saat gece 01.42 civarında Kandilli Rasathanesi Sivas’ta deprem olduğu aktardı. Yerin 5,0 km derinliği altında meydana gelen depremin merkez üssü ise Karayun (Sivas) olarak belirtildi.

KANDİLLİ RASATHANESİ DETAYLARI AKTARDI

Sivas ve çevre bölgedeki vatandaşların hissettiği 4,0 şiddetindeki depremin verileri Kandilli Rasathanesi resmi web sayfa üzerinden yayımlandı.

AFAD 3,8 OLARAK AKTARDI

Kandilli Rasathanesi deprem verilerinin dışında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da depreme ilişkin verileri paylaştı. AFAD deprem açıklamasına göre Sivas’ta meydana gelen depremin şiddet 3,8 olarak ifade edilirken, depremin Merkez bölgesinde yaşandığı kaydedildi. Sivas depremi derinliği ise 6,98 km olarak kayıt altına alındı.

TÜRKİYE’DE MEYDANA GELEN SON DEPREMLER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir