Ekonomi

Halkbank 6 ay ödemesiz kredi veriyor! 100 bin TL’ye kadar finansman desteği..

Kamu bankalarından olan Halkbank 6 ay ödemesiz kredi açıklaması yaptı. Banka kredi kampanyasını tüm vatandaşlara duyurarak 100 bin TL2yekadar olan finansman desteğinin detaylarını açıkladı. Merak edilen detaylar haberimizde

Halkbank yaptığı açıklamasında, müjdeyi verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine  ticari faaliyetlerinde kullanabilmeleri için 6 ay ana para ödemesiz 36 aya varan vade seçenekleriyle 100 bin TL’ye kadar kredi verileceğini duyurdu.

DETAYLARI AKTARDI

Halkbank ve TÜRSAB arasında “TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentalarına Destek  Paketi” isimli protokol imzalandı. İmzalama sırasında Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan,şu açıklamalarda bulundu:

“Şimdi turizm sektörünün en önemli paydaşlarından olan seyahat  acenteleri için, TÜRSAB’la birlikte bir protokol imzalıyoruz. Bu protokol  uyarınca bir üst limit oluşturmuştuk, bunu daha önce 75 bin TL üst limit olabilir  düşüncesindeydik ama bu sabah sayın başkanımız Firuz Bey ve sayın ticaret odası  başkanımızla yaptığımız değerlendirmede prensip olarak bu 75 bin limiti 100 bin  TL üst limit olarak uygulama kararı aldık. Dolayısıyla bu üst limit çerçevesinde  ‘TÜRSAB Üyesi Seyahat Acentelerine Destek Paketi’ sayesinde acentelerin finansman  ihtiyaçlarını uygun şartlarda karşılamayı ve turizm sezonu öncesi hazırlıklarına  destek olmayı hedefliyoruz.

Bu tabi prensip bir limitti, bazı firmalar gerekli koşullar sağlandığı  takdirde bunun daha üzerinde elbette yararlanabileceklerdir. Paket kapsamında  TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinin ihtiyaç ve taleplerine göre 6 ay ana para  ödemesiz, 36 aya varan vadeli nakit işletme kredisi, bizim ticari markamız olan  Paraf Kobi Kart, teminat mektubu ve ticari kredili mevduat hesabı taleplerine  yanıt vermiş olacağız. Ayrıca paketten faydalanan TÜRSAB üyelerine dijital  kanallarımızdan ücretsiz EFT/havale yapma imkanlarını da sağlamış olacağız. Bu  destek paketinden 10 bine yakın seyahat acentemizin faydalanabileceğini  öngörmekteyiz”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Açıklamanın devamında Halkbank 100 bin TL kredi paketine başvuruda bulunmak için TÜRSAB’A üye olduğunu gösteren bir belge ile bankaya başvurulmasının yeterli olduğu kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir