Ekonomi

İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Mart ayı için flaş açıklama!

Bu sene araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar, ikinci el araç fiyatlarının ne zaman düşeceğini araştırıyorlar. Salgın döneminde artan fiyatlar ile ilgili olarak sektör yetkilileri önemli bilgilendirmelerde bulundular. Yapılan açıklamalarda Mart ayında normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile beraber, ikinci el araba sektöründe de hareketlilik yaşanması beklendiği ifade edildi.

Corona virüsü salgını nedeniyle sıfır araç üretimi durmuş, ikinci el araçlara ise talepler arttığından fiyatlar da artmıştı. Bu sene araba almak isteyen pek çok vatandaş ise fiyatların ne zaman düşeceğini merak ediyorlar. Konuyla ilgili olarak Galerici Uğur Potur, önemli açıklamalarda bulundu. Potur açıklamalarında Mart ayında kısıtlamaların kaldırılmaya başlaması ile beraber piyasada da hareketlilik beklediğini ifade etti.

Araç fiyatlarında düşüş beklenmiyor

Potur acıkmalarında, ’’İkinci el otomobil piyasasında bir hareketlenme oluyor. Fiyatların sürekli yükseldiği bir dönem oldu ama şu anda fiyatlar sabitlenmiş durumda. Yaz dönemine doğru araç satışları artıyor. Mart ayında kısıtlamaların kaldırılmasıyla ikinci el otomobil piyasasının hareketlenmesini bekliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Galerici Nihat Karip ise son iki haftadır daha fazla araç satışı yaptıklarını belirttiği açıklamasında, ’’Son iki haftadır piyasalarda olumlu bir hareketlenme var. Araç fiyatları çok yükseldi, çok fazla düşeceğini de düşünmüyorum. Kısıtlamaların kalkmasıyla mart, nisan aylarında daha fazla hareketlenme bekliyoruz. Araç almak için uygun bir zaman olduğunu düşünüyorum. Önceki haftalarla kıyaslarsak son iki haftadır daha fazla araç satıyoruz. Kısıtlamaların da kalkmasıyla piyasalarda hareketlenme olacaktır’’. Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme için yaptığı açıklamalarda, “İnşallah 1 Mart’tan itibaren kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayan adımlar atılacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Yorum

  1. Yurt dışından sıfır ayarında ikinci el araçlar bi gelsin bakalım bu lu galericşlerin boyunu görelim.
    Beş para etmeyen arabaları 3 katı 4 katı fiyatına sattılar Allah hepsinin belasını versin. Bence Yurtdışından arabaların gelmesiyle çok daha iyi olur garibanda arabaya binebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir