Gündem

Mart ayında düğün salonları açılacak mı?

Corona virüsü salgını nedeniyle düğün salonlarının kapatılmasına karar verilmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme açıklamaları evlenecek olan vatandaşların heyecanlanmasına neden oldu. Mart ayında normalleşmenin başlayacağını duyuran Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra “Mart ayında düğün salonları açılacak mı?” sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. İşte cevabı…

Bu sene evlenmek isteyen bir çok vatandaş düğün salonlarının açılıp açılmayacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı normalleşme açıklaması ise evlenmek isteyenlerin heyecanlanmasına neden oldu.

Erdoğan normalleşme açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Mart, aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz ve inşallah gerçekten oldukça yüksek rakamları göreceğimiz bir ay olacaktır. Bu çerçevede illerimizi, Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre ‘düşük’, ‘orta’, ‘yüksek’ ve ‘çok yüksek riskli’ olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz.”

Düğünler ne zaman başlayacak?

Düğünlerin ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Türkiye’de nikahlar ve nikah merasimi şeklindeki düğünlerin de gelin ve damadın yakınları dahil en fazla 30 kişi ile düzenlenmesine karar verilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir