Gündem

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Bakan Koca önemli açıklamalar yapacak!

Bugün vatandaşları merakla beklediği Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanıyor. Yapılan toplantı sonrasında Bakan Koca’nın kameralar karşısına geçerek, Türkiye’nin son dönemde yükselen vaka sayıları ve tedbirler masaya yatırılacak.

Türkiye’de bir süredir artış gösteren vaka sayıları, bugün Bilim Kurulu’nun gündeminde olacak. Saat 17.00’de Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Bakan Koca açıklama yapacak.

YERİNDE KARAR DÖNEMİ BAŞLIYOR

Bundan bir önceki Bilim Kurulu toplantısında Bakan Koca, “Yerinde Karar” döneminde geçileceğini müjdelemişti. Riskin azaldığı illerde kademeli olarak normalleşme başlayacakken, risk durumu yüksek olan illerde tedbirler devam edecek. İl Hıfzıssıhha Kurulu ve valilikler tarafından tedbirler arttırılabilecek.

TOPLANTI SAAT 17.00’DE BAŞLAYACAK

Geçtiğimiz günlerde 1 Mart tarihinde başlayacağı belirtilen Yerinde Karar uygulaması duyurusundan sonra, vatandaşlar Bilim Kurulu toplantısı ne zaman araştırması yapıyor. Konuyla ilgili bugün Bilim Kurulu saat 17.00’de toplanacak. Toplantı sonrasında Bakan Koca Bilkent Yerleşkesi’nden canlı olarak açıklama yapacak.

OKULLAR AÇILACAK MI?

1 Mart tarihinde ilkokul, 8 ve 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak. Eğitimine uzaktan devam eden kademeler için durum, illerdeki vaka sayılarına göre değerlendirilecek. Dün MEB tarafından yapılan açıklamada o sınıflar için kararın koronavirüs vakalarına göre valilikler tarafından verileceğini belirtmişti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir