Ekonomi

2 banka flaş kararları peş peşe açıkladı! Faiz oranları belli oldu!

Bankalar son dönemlerde peş peşe açıklamalar yapıyor. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren kararlar açıklandı. VakıfBank ve Denizbank yaptıkları açıklamalarında kararın bugün itibaren geçerli oluğunu duyurdu. Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için KMH üzerinden kullanacakları kredilerin faiz oranları değiştirildi. Detaylar haberimizde

2 banka kararlarını uygulamaya koymadan önce müşterilerini SMS ile uyardı. Paraya ihtiyacı olan vatandaşlar ise, bankaların bu kararları öncesinde kredili mevduat hesaplarından nakit kullanımı gerçekleştirdi.

BANKALAR AÇIKLAMA YAPTI

Yapılan açıklamalara göre Vakıfbank ek hesap faizini aylık yüzde 1,79 oranından 1,89’a, gecikme faiz aylık 2,09’dan yüzde 2,19 çıkartıldı.

Bu kararı uygulayan bir diğer banka ise Denizbank oldu. Denizbank yaptığı açıklamasında kurtaran hesabında faiz oranının 1,89, gecikme faiz oranının ise 2,19 olduğunu belirtti.

VAKIFBANK DUYURDU

Vakıfbank, müşterilerine 25 Şubat tarihinden itibaren geçerli olacak kararına ilişkin, “25 Şubat 2021 itibarıyla ek hesap faizi aylık yüzde 1,79 yerine yüzde 1,89; gecikme faizi aylık yüzde 2,09 yerine yüzde 2,19 olarak uygulanacaktır” diyerek, bilgilendirme SMS’i gönderdi.

DENİZBANK AÇIKLAMA YAPTI

Vakıfbank ile birlikte Denizbank’ın da faiz oranlarıyla ilgili değişikliğin bugün yapıldığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Denizbank ise, “Değerli Müşterimiz, 25 Şubat 2021 itibariyle Kurtaran Hesabınızın aylık (KMH) faiz oranı %1.89, gecikme faiz oranı %2.19 olarak uygulanacaktır. Saygılarımızla” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir