Ekonomi

Bu telefonlar kapış kapış satılıyor!

Teknolojinin gelişmesi ile beraber Türkiye’de akıllı telefon kullanımı yaygınlaştı. Ancak son zamanlarda kamerasız ve tuşlu telefonlar yeniden ilgi görmeye başladı. Özelikle askerde telefon kullanmak isteyenler bu telefonlara yoğun talep gösteriyorlar. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan telefon satıcıları ise tuşlu ve kamerasız telefonlarda neredeyse stokların tükendiğini dile getirdiler.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından askerde telefon kullanımına kısmi olarak izin verildi. Bu nedenle akıllı telefonların yanında son dönemlerde tuşlu telefon kullanımı yaygınlaştı. Bu nedenle açıklamalarda bulunan telefon satıcıları ise stokların neredeyse tükendiğini söylüyorlar.

Nostaljik olduğu için de ilgi görüyor

Telefon satıcısı ve tamircisi Hasan Atmaca, “İnsanlar şu an dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK’nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara çok fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stoğumuz bile tükendi. Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar ilgi duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir