Ekonomi

2021’de Türkiye’de hangi ürünlerde fiyat düşüşü olacak?

Türkiye’de corona virüsü salgını ile beraber bir çok üründe fiyat yükselişleri meydana gelmişti. Ürünlerde fiyat düşüşü merak konusu oldu. Peki, 2021 yılında Türkiye’de hangi ürünlerde fiyat düşüşü bekleniyor. İşte cevabı…

Türkiye’de son aylarda gıda, teknoloji ve araba fiyatlarına gelen zamlar tartışma konusu oldu. Küresel salgın nedeniyle artan fiyatların ne zaman düşeceği merak ediliyor.

2021 yılında hangi ürünlerde fiyat düşüşü olacak?

Telefon fiyatları

Cep telefonunda yerli üretimin başlatılması ile beraber fiyatlarda düşüş bekleniyor. Yerli üretim ile beraber 2.500-3.000 TL bandında yer alan bu cep telefonu fiyatlarının 1.000-1.750 TL bandına inmesi bekleniyor.

Araba fiyatları

Döviz fiyatlarında meydana gelen düşüşler ile beraber araba fiyatlarında düşüş olup olmayacağı vatandaşların merak konusu oldu. Ancak sektörün içinden uzman isimler kurdaki düşüşün hemen otomobil fiyatlarına yansımayacağını, dövizin düşmesinin orta ve uzun vadeli araç fiyatlarında etkili olabileceğini ifade ediyorlar.

Gıda fiyatları

Marketlerdeki fiyat artışı nedeniyle hükümet kolları sıvadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatifleri’ne bağlı market sayısı yıl sonuna kadar 500 şubeye kadar çıkarılmasına karar verildi. Bu nedenle gıda fiyatlarında düşüş bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir