EğitimGündem

Bakan Koca ‘dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Türkiye’de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim görüyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamalarda 8. ve 12. Sınıfların 1 Mart tarihinde okullara başlayacağını duyurmuştu. Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yüz yüze eğitime ilişkin açıklamada bulundu. İşte Bakan Koca’nın o açıklamaları

Milyonlarca veli ve öğrenci okulların ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağını ve sınavların nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Bugün Bilim Kurulu Toplantısı ardından Bakan Koca konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca tarafından yapılan yüz yüze eğitim açıklamasında şöyle denildi:

Eğitim dahil olmak üzere kademeli normalleşme kabine toplantısında görüşülecek.

Pazartesi günü eğitimcilerin aşılaması bitmiş olmayacak, aşılama başlamış oldu. Köy okullarından başladık. Bu başlangıçla birlikte önümüzdeki haftalar giderek yoğunlaşacak. Aşının tedarikiyle de ilgili bir durum bu. Özellikle ayın 15’inden sonra aşı daha yoğun gelecek.

Liselerde yüz yüze sınavlar MEB ile üzerinde tartışılan bir durum. İllerin hangi durumda gelecek hafta görülecek. Riski olmayan illerde bir sorun olmayacak ama riski olan illerle ilgili nasıl olması veya ne zaman yapılması gerektiği MEB ile ve Kabine’de de durum değerlendirmesi yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir