Ekonomi

Elektrik faturalarıyla ilgili sevindiren haber sonunda geldi!

Özellikle yılbaşından sonra elektriğe yapılan zamlar vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Sonunda elektrik faturaları ile ilgili sevindiren bir açıklama geldi. Konuyla ilgili TEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, reklam gelirleri ile fatura bedellerinin düşeceğini belirtti. Detaylar haberimizde

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önemli açıklamalarda bulunan TEDAŞ yetkilisi, reklam gelirleri ile faturaların düşeceğini müjdeledi.

ELEKTRİK FATURALARIYLA İLGİLİ GÜZEL HABER GELDİ

Geçtiğimiz dönemlerde temsil karşılama ve ağırlama ücretlerinin elektrik faturalarına yansıtıldığı iddia edilmiş, vatandaşlar büyük tepki gösterince konuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Elektrik faturalarıyla ilgili elektrik dağıtım şirketlerinden güzel haber geldi.

YÜZDE 50’Sİ TÜKETİCİLERE AYRILIYOR

Düzenlenen komisyon toplantısına katılan EPDK yetkilisi yaptığı açıklamada reklam gelirlerinin elektrik faturalarına iyi bir şekilde yansıtılacağını belirterek, şunları söyledi:

“Dağıtım şirketleri, reklam ve kira geliri elde ediyorlar. Bunun da bir kısmı, yani yüzde 50’si, 2021 itibarıyla yüzde 50’si tüketicilere fayda sağlayacak şekilde tüketicilere aktarılıyor, geri kalan kısmı, dağıtım şirketlerine aktarılıyor”

ELEKTRİK FATURALARI DÜŞECEK

Reklam gelirlerinin faturalara ekleneceğinin söylenmesinden sonra, TEDAŞ yetkilisi, çalışmaların sona ermesiyle birlikte faturaların düşeceğinin müjdesini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir