Ekonomi

Bakan son dakika duyurdu! 140 milyon TL’lik destek ödemesi bugün başlıyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bakan tarafından yapılan açıklamada balon balığı avcılığı destekleme kapsamında yaklaşık 140 milyon TL’lik desteğin bugün başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde

Son dönemlerde denizlerde ciddi tehlike yaratan balon balığına ilişkin bir çalışma yapılmıştı. Balon balığı avlayan ve kuyruğunu getirenlere tane başı 5 TL ödeme yapılacağı belirtilmişti. Konuyla ilgili Bakan Pakdemirli ödemelerin bugün başlayacağını müjdeledi.

DESTEK ÖDEMELERİ BUGÜN YAPILACAK

Bakan Pakdemirli konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Hububat-Baklagil-Dane Mısır desteği kapsamında 9 bin 824 üreticimize, 60 milyon 719 bin 827 TL Sertifikalı Tohum Kullanım desteği kapsamında ise 66 bin 128 üreticimize 78 milyon 606 bin 301 TL ödeme yapacağız. Diğer yandan bildiğiniz üzere yabancı istilacı türlerin başında yer alan, sucul biyolojik çeşitliliği ve balıkçıların av araçlarını tehdit eder hale gelen balon balığı avcılığını destekleme kapsamına almıştık”

“TÜM ÇİFTÇİLERİMİZE VE BALIKÇILARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

“Bu kapsamda 08-31 Aralık 2020 tarihleri arasında balıkçılarımızın avladığı 46 bin 192 adet balon balığı için 2020 yılı desteklemeleri kapsamında 230 bin 960 TL ödeyeceğiz. Ayrıca bu alandaki desteklemenin 2021 yılında da tüm balon balığı türlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için çalışmalara başladık. Bu üç başlık altında üretici ve balıkçılarımıza toplamda yaklaşık 140 milyon TL destek ödemesini bugün yapacağız. Tüm çiftçilerimize ve balıkçılarımıza hayırlı olsun”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir