Gündem

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan normalleşme açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesin merakla beklediği kısıtlama açıklamasında bulundu. Dün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında gözler yeni kararların açıklanması için Kabine Toplantısına çevrilmişti. Konuyla ilgili Erdoğan tarafından flaş bir açıklama yapıldı.

Herkesin merakla beklediği 1 Mart yerinde normalleşme ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi. Vatandaşlar 1 Mart tarihinde hangi illerde normalleşme olacağını merak ediyordu. Erdoğan konuyla ilgili Kabine Toplantısını işaret ederek, tüm adımlarla ilgili yapılacaklar için Kabine Toplantısını işaret etti.

Erdoğan açıklamasında Bilim Kurulu’nun konuyla ilgili yaptığı çalışmaların Pazartesi günü kabineye geleceğini ve burada müzakere yapılacağını belirtti. Cumhurbaşkanı, Bakan Koca’nın mutasyonun hangi illerde ne durumda olduğunu açıklamasından sonra restoran, otel ve kafeler gibi mekanlarla ilgili hangi kararların alınabileceğini değerlendirebileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında “Bilim Kurulumuzun çalışmaları pazartesi günü Kabine’ye gelecek. Orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde ne konumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek. Sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, kafeteryalarla ilgili ne adımlar atarız, otellere varıncaya kadar ne yapmamız gerekiyor, bunların kararını Pazartesi günü alacak, ondan sonra yapacağımız açıklama ile tüm halkımıza ifade edeceğiz”” ifadesini kullandı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Koronavirüs, kısıtlama ve normalleşmeye ilişkin tüm konuların ele alınacağı Kabine Toplantısı’nın 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir