Ekonomi

Bu sene 10 bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler dikkat: Özel bankalar açıkladı!

2020 yılınca corona virüsü salgını nedeniyle kamu bankaları vatandaşlara 10 bin TL kredi desteğinde bulunmuştu. Uygun finansmanlı ve 6 ay ertelemeli destekten bir çok vatandaş faydalandı. 2021 yılında da 10 bin TL kredi çekmek isteyen vatandaşlar faiz oranlarını araştırıyorlar. İşte Yapı kredi, Akbank, ING bank tarafından yapılan kredi açıklaması…

Corona virüsü salgını sürecinde kredi ihtiyacı olan vatandaşlar için özel bankalar çeşitli kredi kampanyalarını duyurdular. 10 bin TL kredi araştırması yapanlar için Yapı kredi, Akbank, ING bank duyurularda bulundular. İşte bankaların kredi açıklamaları

Yapı kredi bankası 10 bin TL ihtiyaç kredisi

Yapı kredi bankası uygun faiz oranları ile 36 aya varan vade imkanı ile vatandaşlara kredi veriyor. İlk taksit ödemesi için 3 aya varan taksit erteleme fırsatı bulunan kredisine SMS ile başvurulabiliyor. SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenlerin “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e göndermeleri gerekiyor. 10 bin TL kredinin aylık faiz oranları %3,1212, olarak açıklandı.

Akbank 10 bin TL ihtiyaç kredisi

Akbank 3 ay ertelemeli olarak 10 bin TL kredi veriyor. Banka tarafından yapılan açıklamada, “Erteleme dahil kredi vadesi en fazla 36 ay olabilir. İlk ödeme en fazla 92 gün ertelenebilir. 3 ay ertelemeli kredinin vadesi en fazla 33 ay olabilir. Ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizi tahsil edilir. Bir sonraki aydan itibaren taksit ödemeleri başlar.” İfadeleri kullanıldı. Akbank 10 bin TL ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı ise 36 ay için 1,85% olarak duyuruldu.

ING bank 10 bin TL ihtiyaç kredisi

ING bank Cepte Kredi ile %1,44’ten başlayan faizlerle kredi verdiğini duyurdu. Banka konu hakkındaki açıklamasında, “İster bütçenizi yormayacak faiz oranlarından yararlanın isterseniz Turuncu Ekstra nakit iade avantajıyla rahat rahat ödemenin keyfini çıkarın.” İfadelerini kullandı. ING bank 10.000 TL krediyi 36 ay vade ile ayda 375 TL taksitle ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir