Ekonomi

Kredi ödemesini ertelemek isteyenler dikkat: Banka açıkladı!

Corona virüsü salgını nedeniyle bazı vatandaşlar borçlarını ödemekte zorlanıyorlar. Bu nedenle bankalar harekete geçti. İş Bankası kredi borcu olanlar için sevindirecek bir duyuruda bulundu. Bankadan yapılan açıklamada, kredi kartı hesap özeti borçlarının 3 aya kadar ertelenebileceği bildirildi.

Küresel pandemi nedeniyle Türkiye’de pek çok vatandaş maddi sıkıntı yaşıyorlar. Bu nedenle kredi borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlara bazı bankalar destek oluyor. İş Bankası borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için “Korona virüs salgını nedeniyle yürüttüğümüz ekonomiye destek paketi kapsamında açık ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi taksit ödemeleriniz ile kredi kartı hesap özeti borçlarınızı 3 aya kadar öteleyebilirsiniz. Ek Hesap faiz tahsil gününüzü de aynı kapsamda 3 ay sonra olacak şekilde öteleyebilirsiniz. “ açıklamasında bulundu. İşte erteleme yapma ile ilgili detaylar.

Tüketici Kredisi Taksit Öteleme

Taksit ödemeli tüketici kredinizi öteleyebilmek için, 30 Haziran’a kadar www.isbank.com.tr Bireysel İnternet Şubemiz’e giriş yaparak, ana menüden “Kredilerim->Kredi Bilgilerim” sayfasındaki “Tüketici Kredisi” sekmesinden kredilerinize ulaşıp, ötelemek istediğiniz krediyi seçip “Ödeme Planı Ötele/Göster butonunu kullanarak yeni ödeme planınızı görüntüleyebilir ve onaylayabilirsiniz. Ödeme planına onay vermenizle birlikte, ödeme planına ait taksit ödemeli tüketici kredilerinizin taksitleri 3 ay ötelenecektir. Öteleme işleminiz gerçekleştirildikten sonra, öteleme dönemi içerisinde ödeme yapmak istemeniz halinde, dilediğiniz zaman İşCep veya İnternet Şubesi’nde yer alan “Krediler – Borç Ödeme” menüsünden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Taksit ötelemesi İnternet Şubesi’nden yapılamayan aşağıdaki kredi türleri için öteleme talepleri, faaliyette olan şubelerimiz tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

1. Peşin faiz tahsil edilerek kullandırılmış krediler
2. Dövize Endeksli Krediler (DEK)
3. Kısmi taksit tahsilatı olan krediler
4. 1 Ocak 2020 tarihinden önce gecikmesi olup mevcut durumda ödenmemiş krediler

Ek Hesap Faiz Öteleme

Ek Hesap faiz ödeme gününüzü 30 Haziran’a kadar başvurarak 3 ay sonra ödemek üzere öteleyebilirsiniz. Talebinizi,

İşCep içinde “Kampanyalar” sekmesinde veya
İnternet Şubesi’ne girince çıkan alanda yer alan teklifi

kabul ederek iletebilirsiniz. Öteleme talebiniz bankamızca gerçekleştirildikten sonra tarafınıza SMS ile bildirimde bulunulacak ve ilk faiz ödeme gününüz 3 ay ötelenmiş olacaktır.

İlk faiz ödeme gününüz 3 ay ötelendiğinde Ek Hesap ana para borcunuz üzerinden günlük olarak faiz işlemeye devam edecektir. 1 Nisan 2020’den itibaren geçerli Ek Hesap faiz oranı % 1,25’tir. Öteleme talebi onaylanan müşterilerimizin biriken tüm faiz, vergi ve fon tutarları yeni Faiz Ödeme Günü’nde tahsil edilecektir. Faiz Ödeme Tarihi 3 ay sonraya ötelenen müşterilerimizin bu süre içinde ödeme yapmasına gerek bulunmamaktadır. Öteleme yapmış olsanız da, İşCep veya İnternet Şubemizde yer alan Krediler menüsünden dilediğiniz zaman Ek Hesap borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Özeti Erteleme

Kredi kartı hesap özetlerinizi de, İşCep, Maximum Mobil, Maximum İşyerim ve İnternet Şubesi’nden akdi faiz oranı üzerinden 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Erteleme işlemlerinizi, Türk Lirası Hesap Özetleriniz için hesap kesim tarihiniz ile son ödeme tarihiniz arasında gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartı hesap özeti borcunuzun tamamını erteleme imkanınız bulunmaktadır. Ancak ödenmesi gereken asgari tutarının altında erteleme yaptığınız takdirde, son ödeme tarihinde kalan asgari tutarı ödememeniz halinde kartınızın gecikmeye düşeceğini hatırlatırız.

Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir