Sağlık

Koronavirüse karşı siyah çay önerisi geldi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşın herkesi şaşırtan bir öneri geldi. Amerikalı Doktor Leo Galland yapmış olduğu açıklamasında siyah çayın içerisinde yer alan bazı maddelerin koronavirüsün çoğalmasını engellediğinin altını çizerek virüse karşı çay içme önerisinde bulundu. Detaylar haberimizde

“Alerji için çözüm–Nasıl hasta oluruz, nasıl iyileşiriz?” adlı kitabın yazarı Dr. Leo Galland, herkesi yakından ilgilendiren koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler arasında siyah çay içilmesi gerektiğini belirtti. Koronavirüs sadece kişilerin bağışıklık sistemini değil, aynı zamanda metabolizmasını da ilgilendiren önemli bir rahatsızlık olduğu ifade edildi.

“BU KİŞİLER BÜYÜK RİSK ALTINDA”

Uzman isim, yaptığı açıklamasında, “Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında. Dolayısıyla metabolizmanızı iyileştirecek bir beslenme düzeni koruyucu olacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bununla ilgili kanıtlar var. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. İlk yapmanız gereken, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek” açıklamasında bulundu.

KORONAVİRÜSE KARŞIN ÇAY

Çayın koronavirüsle mücadele noktasında son derece önemli olduğunu, ancak çayın yanında da mutlaka ayrı zamanda süt tüketilmesi gerektiğini belirten Dr. Galland, şu ifadeyi kaydetti:

“Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapan insanların Kovid-19’a yakalanma ihtimali daha düşük. Muhtemelen bunun nedeni, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisi”

KORONAVİRÜSE KARŞI ÇÖREK OTU

Uzman isim, koronavirsten korunmak için çörek otunun da tercih edilebileceğini belirten Dr. Leo Galland, “Ayrıca kullanabileceğiniz birçok şifalı ot ve baharat bulunuyor. Çörek otu, benim gözdelerim arasında yer alıyor. Bin yıldan uzun süredir Batı Asya’da tüketilen temel sağlıklı besinlerden biri olan çörek otu, antiviral etkilere sahip. Kovid-19 değil belki ama hepatit virüsüne yakalanan insanlar üzerinde yapılan klinik deneylerde çörek otunun antiinflamatuvar ve antiviral etkileri gözler önüne serilmiş. Eğer tek bir sağlıklı besin seçmem gerekseydi, çörek otunu seçerdim. Çörek otunun içindeki en aktif maddeler yağında bulunur. Taze tohumu alıp öğütebilirsiniz. Oldukça yumuşaktır. Çok hoş bir aroması vardır. Antiinflamatuvar etkiye yol açan maddeler, çoğunlukla yağında bulunur” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir